Прокуратура арештувала будинок коханки Януковича поряд з «Межигір’ям»
03.11.2015   //   486 Переглядів

Будинок громадянської дружини Віктора Януковича арештовано в рамках кримінальної справи проти біглого екс-президента. Арешт накладено ухвалою Печерського районного суду від 13 лютого 2015 р.

Йдеться про приватний будинок Любові Полєжай в Нових Петрівцях, розташований поряд з «Межигір’ям» на вулиці Святославській, 1а у так званому «Лазарєвому саду».

Синім позначено «Межигір’я», червоним – будинок Полєжай

Синім позначено «Межигір’я», червоним – будинок Полєжай

Документи на будівництво й дизайн цього будинку були знайдені в Межигірській резиденції одразу після втечі Януковича. На той момент будинок був майже добудований та обнесений колючим дротом.

polezay1 polezay2

polezay3 polezay4

Будинок має площу 417 кв.м. і згідно з даними Реєстру майнових прав, свідоцтво про право власності на нього Любов Полєжай оформила 24 грудня 2013 р., тобто після початку Майдану.

Згідно з текстом ухвали, майно Полєжай арештували як майно співмешканки Віктора Януковича, проти котрого триває кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191ККУ (розтрата й заволодіння майном через зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та за ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою, що спричинило особливо тяжкі наслідки).

Перша зі згаданих статей передбачає додаткову міру покарання у вигляді конфіскації майна. Тому й попросили накласти арешт на майно підозрюваного – з метою убезпечити його від відчуження на користь сторонніх осіб, що завадило б конфіскації.

ВIДПОВIДЬ НА ДЕПЗВЕРНЕННЯПопри те, що ухвала була прийнята понад півроку тому, в Єдиному реєстрі судових рішень її текст був оприлюднений тільки наприкінці жовтня – після депутатського звернення Сергія Лещенка.

Окрім того , за даними Реєстру нерухомості, в той же день Печерський райсуд наклав аналогічний арешт на квартиру Полєжай на Оболонській набережній (текст не обулікований). Нагадаємо, там у Любові Полєжай з дочкою є трикімнатна квартира в тому ж будинку, де й у самого Віктора Януковича.