Янукович подав скаргу в АМКУ, бо програв тендер на 54 мільйони на збагачення вугілля в Україні
02.11.2015   //   221 Переглядів

ПАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Комсомольська» поскаржилася в Антимонопольний комітет на тендер шахти «Південнодонбаська №3» щодо збагачення вугілля. Про це пише Вадим Стародубцев у «Діловій столиці».

У вересні цього року ДП «Шахта «Південнодонбаська №3» оголосила відкритий тендер з відбору постачальника послуг для збагачення 755 тис тонн вугілля. У ньому взяло участь кілька структур, у тому числі ЦЗФ «Комсомольська». Проте стати переможцем фабриці не вдалося.

У середині жовтня шахта акцептувала пропозицію маловідомого ТОВ «Промислова компанія «Збагачувач», з яким було вирішено підписати контракт вартістю 54,36 млн грн. Це повинно було відбутися до 27 жовтня. Але за кілька днів до цього Антимонопольний комітет прийняв до розгляду скаргу «Комсомольської», яка заявила про порушення проведення тендеру і вимагає скасування рішення про визначення переможця. Розгляд справи відбудеться 19 листопада.

«Комсомольська» належить компанії «ДРФЦ», яку прийнято відносити до сфери впливу сина біглого екс-президента Олександра Януковича. У 2014 році, після падіння режиму Януковича, прибутковість фабрики скоротилася порівняно з 2013 на 70% – до 480 млн грн., збиток перевищив 37 млн ​​грн. Виправити ситуацію «Комсомольська» намагалася літом цього року. Тоді ДП «Селідоввугілля» акцептувало пропозицію фабрики по збагаченню 1,5 млн т вугілля за 84 млн грн. Але контракт так і не був підписаний. ТОВ «Озон-3000» Віталія Проценка, чия пропозиція була відхилена тендерним комітетом вугільників, поскаржилася АМКУ, який скасував результатів спірного тендеру.

«Озон-3000» та «Збагачувач» пов’язані між собою і входять в орбіту екс-нардепа від Партії регіонів Андрія Орлова – засновника групи «Енергоімпекс». Зокрема, «Озон-3000» прописаний за тією ж адресою і має той самий номер телефону, що й компанія «Енергоуправління», до складу засновників якої входить дружина Орлова Ольга. А одноосібним засновником «Збагачувача» є колишній директор ще однієї сімейної структури Орлова – «Центренергобуд» – Олександр Зарицький.

За інформацією видання, Орлов, налагодив відносини з керівництвом Міненергетики та вугільної промисловості, що може збільшити його шанси вийти переможцем у протистоянні з Януковичем.

«Шахта «Південнодонбаська» знаходиться у Вугледарі, на контрольованій українськими військами території і є одним з найбільших вуглевидобувних підприємств Донбасу.