Мер Бердянська і депутати на сесіях вирішували власні земельні питання
02.11.2015   //  

Міський голова Бердянська Олексій Бакай, секретар міськради Ірина Купцова та ще 10 депутатів неодноразово порушували антикорупційне законодавство, лобіюючи рішення своїх комерційних питань. Про це пише Сергій Старушко у pro.berdyansk.

У 2010-2015 рр. у Бердянській міськради назбиралося 73 повідомлення про конфлікт інтересів, що згідно з антикорупційним законодавством забороняє депутату голосувати за будь-які рішення, які стосуються його чи близьких членів родини.

6 разів вступав у конфлікт інтересів мер міста Олексій Бакай, 5 разів – його менший син Дмитро, який є депутатом міськради.

Так, у 2013 році депутати на 5 років поновили договір оренди по передачі майже 0,04 пляжу на вул. Макарова, 39 фізособі-підприємцю Бакаю Олексію Олексійовичу, який є старшим сином мера. Втім, за даними Держземагентства, площа виділеної землі (кадастровий номер 2310400000: 08: 003: 0077) становить 0,16 га, що майже в 4 рази більше, ніж вказано в рішенні сесії.

У травні цього року на сесію виносився проект рішення щодо продовження ТОВ «Алекс і К», засновниками якого є дружина і син мера, терміну оренди землі площею 2,65 га по вулиці Шаумяна, під ресторан, сауну, міні-готель. Олексій і Дмитро Бакай проголосували «за», таким чином порушивши закон. Більше того, на тій сесії виносилась пропозиція відмовити «Алекс і К» у продовженні оренди та внести землю до списку для продажу на торгах. Депутати не підтримали цю ініціативу, проти голосували Олексій і Дмитро Бакай, і вдруге порушили антикорупційний закон.

Ще два повідомлення про наявність конфлікту інтересів у мера стосувалися надання пільг на оплату землі для дитячих оздоровчих закладів. Родині Бакай належить приватний дитячий табір «Райський куточок». Депутати надали пільги лише комунальним і державним таборам, виключивши зі списку пільговиків приватні. За це рішення Бакаї не голосували, втім через кілька днів мер наклав на це рішення вето, і знову порушив закон.

На одній з сесій розглядалося питання про передачу в оренду Олексію Бакаю 0,03 га землі на Бердянській косі під установку трансформаторної підстанції. Вона знаходиться поруч з готелем «Vera Люкс», що належить родині мера. Знову міський голова і його син проголосували «за».

Секретар міськради Ірина Купцова повідомляла про конфлікт, коли ТОВ «Плаза інвестментс» її чоловіка Олексія Ревви намагалося отримати дозвіл на проведення капремонту приміщення у 315 кв м на вул. Ульянових, де знаходився офіс міської організації Партії регіонів, яку Купцова очолювала. Це питання кілька разів виносилося на сесію, і в кінці-кінців депутати надали дозвіл, Купцова головувала «за».

Секретар також повідомила про сімейні інтереси, коли у 2014 році розглядався проект рішення про внесення змін до договору оренди її родичу-підприємцю Віталію Карі. Він просив депутатів змінити призначення використання нежитлового приміщення площею 195 кв м на «розміщення камер схову» на вул. Морозова, в якому насправді розташоване арт-кафе «Bosco». Купцова підтримала проект, і допомогла своєму родичу зменшити плату за користування приміщенням.

«Олексій Бакай і група підконтрольних йому депутатів неодноразово порушували одну з норм Закону України «Про протидію корупції». Законодавець передбачив за такий проступок лише дисциплінарну або адміністративну відповідальність. Тим не менше, ніхто з діючих депутатів і чиновників зовсім не поніс за це покарання», – пише видання.

За попередніми даними, у першому турі виборів мера Бердянська Бакай програє своєму супернику Володимиру Чепурному від «Нашого краю».