Тесть Насірова виграв 390 мільйонів на добудову «Охматдиту» у фірми, що належить підряднику фіскалів
29.10.2015   //  

Держпідприємство «Укрмедпроектбуд» 27 жовтня акцептувало пропозицію  і 9 листопада уклало угоду з ТОВ «Альтіс-констракшн» на роботи з будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» вартістю 389,97 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Окрім завершення будівельних робіт передбачено поставку та монтаж різноманітного обладнання, у тому числі медичного.

У тендері взяли участь лише дві фірми – переможець «Альтіс-констракшн», чия заявка була на 91 млн грн. дешевше від очікуваної ціни тендеру, та ТОВ «Будівельно-монтажний комплекс «Енергомонтажвентиляція».

Мінімальну кількість учасників тендеру експерт «Transparency International Україна» Віктора Нестуля пояснив тим, що цей тендер кілька разів намагались зірвати скаргами до АМКУ.

«Укрмедпроектбуд» з самого початку встановив і дотримувався високі стандарти прозорості проведення процедури закупівлі. Бізнес повірив замовнику і активно готувався до високої конкуренції. На жаль, через постійні скарг і спроби зірвати процедуру багато потенційні учасники не пішли на тендер. Однак це не завадило отримати вигідні пропозиції. Саме завдяки відкритості та прозорості конкурсу економія коштів державного бюджету України перевищить 90 млн грн – близько 20% від очікуваної вартості», – вважає Нестуля.

Три фірми, які не є великими гравцями будівельного ринку столиці, у вересні-жовтні тричі оскаржували цю закупівлю в Антимонопольному комітеті. У більшості випадків причини для скарг були дрібними, а останнього разу АМКУ не став розглядати по суті скаргу ТОВ «Стерилс» на один з пунктів технічного завдання. На думку скаржника, «Укрмедпроектбуд» хотів аби лікарня була оснащена кліматизованим модулем UPM-GHK (німецький виробник «Pneumatik Berlin GmbH PTM»). Згідно наказу Держлікслужби цей виріб в Україні зареєстровано тільки фірмою «Укрпрофмед».

ТОВ «Укрпрофмед» останніми роками була генпідрядником будівництва «Охматдиту», передаючи роботи на субпідряд ТОВ «Євроінвестрой» з групи Януковича. Після Майдану директор «Укрпрофмеду» Ірина Коваль змінила роботу і стала директором ДП «Укрмедпроектбуд», яке і провело останній тендер на добудову Охматдиту.

На закид фірми «Стерилс» щодо антиконкурентних дій замовника в частині поставки акліматизованого модуля адмінколегія АМКУ з розгляду скарг про порушення у сфері держзакупівель відповіла, ще це питання стосується економічної конкуренції, тому не відноситься до повноважень цієї Колегії, а відтак змінювати умови тендеру у цій частині не треба.

ТОВ «Альтіс-констракшн» зі статутним капіталом 350 тис грн. належить кіпрським офшорам «Альтіс холдинг лімітед (Altis honding limited) і «Гаріхан інвестментс лімітед» (Garyhun investments limited), кінцеві бенефіціари не вказані.

Директором фірми є Максим Забігайло, який також є директором корпорації «Альтіс-холдинг» відомого забудовника Олександра Глімбовського.

Донька Глімбовського Катерина є власницею британської фірми «Altis ltd» і дружиною голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Секретарем британського «Альтісу» є брат Насірова Євген. Адресою реєстрації фірми, а також контактною адресою Глімбовської та Насірова вказана лондонська квартира за адресою 5 City Tower, 3 Limeharbour. Ця квартира належить Роману Насірову.

Єдиним конкурентом на тендері по добудові «Охматдиту» було ТОВ «Будівельно-монтажний комплекс «Енергомонтажвентиляція» (ЕМВ) Вадима Корбута, Костянтина Вадимовича Корбута та Ігоря Мельникова. Ця фірма виграла перший державний тендер у грудні 2013 року на капітальний ремонт будівель «Украероруху» у аеропорту «Бориспіль» на суму 95,19 млн грн. і більше значних держзамовлень не отримувала.

Разом з тим, існує фірма зі схожою назвою ТОВ «Холдингова компанія «Енергомонтажвентиляція». Вона у липні 2015 року виграла тендер Державної фіскальної служби, очолюваної Насіровим, на реконструкці. автомобільних пунктів пропуску «Красноїльськ» (18,46 млн грн.) і «Дяківці» (23,58 млн грн.).

Засновником підрядника фіскалів є Михайло Іщенко, а контактний телефон і адреса «Холдингової компанії «ЕМВ» (вул. Івана Франка, будинок 5-Б) ідентична даним вищевказаного ТОВ «Будівельно-монтажний комплекс «ЕМВ». При цьому Михайло Іщенко і Вадим Корбут є співвласниками ще однієї фірми з цієї адреси з ідентичною назвою – ПАТ «Енергомонтажвентиляція».