Генпрокуратура попросила суд арештувати майно Табачника лише після того, як він переписав все на матір
29.10.2015   //  

Суд не арештував нерухомість біглого екс-міністра освіти та науки Дмитра Табачника. Про це свідчить ухвала Печерського районного суду міста Києва від 23 жовтня.

Слідчий ГПУ просив суд арештувати нерухоме майно Дмитра Табачника – квартиру, будинок і землю. Однак з’ясувалося, що у вересні екс-міністр подарував цю нерухомість своїй матері Аллі Табачник.

На 77-річну маму Дмитра Табачника 2 і 10 вересня були переписані такі об’єкти: квартира площею 126,5 кв м за адресою вул. Ярославів Вал, 28, кв. 32; ділянки загальною площею 0,86 га у смт Козин на вул. Старокиївській, 131-133 і на сусідній вул. Джерельній, 17.

Також Дмитро Табачник переписав на матір будинок в Козині на вул. Джерельна,17 площею 673 кв. Неподалік будинок площею 710 кв м на вул. Старокиївська, 133 належить його брату Михайлу Табачнику. Ще один сусідній маєток був оформлений на Ігоря Черненка, бізнес-партнера брата Табачника. Поряд з ним побудувався кіровоградський екс-нардеп Олександр Табалов.

земля табачникуа земля табачник12

Суд відмовився накласти арешт на вищеназване майно, оскільки воно на даний час не належить Дмитру Табачнику, а його матір не проходить по справі.

Відтак слідчому ГПУ вдалося тільки через суд накласти арешт на банківські рахунки Табачника у «Сбербанку Росії», «Приватбанку» і «Промінвестбанку». Суми коштів на рахунках невідомі. Згідно з останньою декларацією Дмитра Табачника за 2012 рік, на рахунках у банку у нього було 9,51 млн грн.

Кримінальне провадження проти Табачника відкрили 9 вересня, приблизно в цей час екс-міністр переоформив свої статки.

Водночас повідомлення про підозру Табачнику складено ще наприкінці травня цього року, однак вручити її Табачнику не вдалося, оскільки він зник. 19 червня цього року СБУ оголосила екс-міністра в розшук.

Дмитро Табачник підозрюється у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах.

Так, перебуваючи на своїй посаді Табачник у змові з іншими посадовцями Міносвіти, а також власниками і керівниками ТОВ «Ріотрейд», ТОВ «САН11», ТОВ «Видавничий дім Прадес», ТОВ «БК «Артбуд»» та ТОВ «Укр Буд Менеджмент» заволоділи державним майном вартістю 35 млн грн, що знаходилось у сфері управління МОН, а саме: нежитловими приміщеннями в будівлі ДП «Інфоресурс» МОН України на бульварі Тараса Шевченка, 27-а та в будівлі ДП «Об’єднання по торгівлі та постачанню» МОН України на вул. Сагайдачного, 37 у Києві.

У жовтні цього року прокуратура м.Києва програла позов про витребування одного з цих приміщень – нежитлової будівлі по бул. Тараса Шевченка, 27-А, що належить ТОВ «Сан 11». Журналісти пов’язували цю фірму з братом Табачника – Михайлом. Чи проходить брат Дмитра Табачника фігурантом у карній справі наразі невідомо.