Подаровані американцями старезні «Хамери» для армії розмитнювались по мільйону гривень (фото)
28.10.2015   //  

Військові джипи «Хаммер», які США подарували Україні, розмитнювались з ціною 967 тис грн. Про це повідомило джерело в Державній фіскальній службі.

Партія з сотні вживаних автомобілів HMMWV модель M998 була розмитнена в середині липня для Військової частини А1587 (Малехів, Львівська обл.). Вказана митна вартість 967 тис грн. станом на дату розмитнення відповідала $44 тис.

Всі машини дуже старі – вони виготовлені у період з 1986 по 1995 роки, мають двигуни об’ємом 6,2-6,5 літрів. За даними ЗМІ, у цих броньовиків виявились брезентові двері.

У одного з "Хаммерів" вийшло з ладу колесу - посипалась резина

У одного з подарованих “Хаммерів” вийшло з ладу колесу – посипалась резина

Україна не платила за подаровані «Хаммери». Однак днями стало відомо про бажання американської корпорації «Textron Systems» модернізувати ці автівки за проектом Survivable Combat Tactical Vehicle (SCTV) з оснащенням їх бронекорпусом.

За словами віце-президента підрозділу «Textron Systems Marine & Land Systems» Джонатана Дальримпля, корпорація вже «дуже близька» до укладення угод з Україною і Колумбією по даному напрямку

Модернізація автомобілів HMMWV за проектом SCTV полягає в установці на машину нового бронекорпуса. Для збереження рівня рухливості модернізована машина оснащується 6,7-літровим дизельним двигуном Cummins, дефорсованим до потужності 275 к.с., а також шестишвидкісною автоматичною трансмісією Allison 2500SP. Модернізуються також підвіска, гальмівна система, і встановлюється потужний кондиціонер.

За оцінкою профільного сайту AUTO-Consulting, така модернізація наближатиметься до ціни нових броньовиків, тобто вони можуть виявитись «золотими» для України. Однак хто має фінансувати цей проект невідомо, гроші на нього можуть дати і з американського бюджету.

Всього США планують поставити в Україну 230 вживаних HMMWV. Перша партія з десяти автомобілів приїхала в березні. Церемонія прийняття цих машин пройшла за участі президента Петра Порошенка (на фото).

хаммер в самальотє хаммер з порошенко