Комбінат Фірташа законтрактував ільменіту на 208 мільйонів у держкомбінату
26.10.2015   //  

фірташ в ЗТМКТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» 16 жовтня за результатами тендеру замовив державному підприємству «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» ільменітового концентрату на 207,91 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Держпідприємство до кінця 2016 р. поставить комбінату 53,33 тис. тонн ільменітового концентрату (ТУ У 14-10-005-98) по 3 826 грн., або $174 за тонну з ПДВ.

Це значно вища ціна, ніж на всіх нещодавніх тендерах.

Наприклад, у вересні інше підприємство Фірташа – ПАТ «Сумихімпром» замовило «ОГХК» ільменітовий концентрат (вміст TiO2 42%) по 2187 грн., або близько $100 за тонну. Тобто майже вдвічі дешевше. У травні ціна для «Сумихімпрому» склала 2566 грн., або $120 за тонну, але тоді вже через три тижні угоду було розірвано.

В ДП «ОГХК» пояснили «Нашим грошам» більшу вартість ільменіту для ЗТМК ніж для «Сумихімпрому» різними характеристиками продукту.

«Ільменітовий концентрат філії «Вільногірский гірничо-металургійний комбінат», а саме його продукція підходить для переробки на ЗТМК, містить більше корисної речовини – 63% TiO2 проти продукції Іршанського ГЗК, в якому TiO2 не перевищує 54%», – повідомив перший заступник гендиректора ДП «ОГХК» Олександр Гладушко. Крім того, за його словами, вільногірський та іршанський ільменіти застосовуються для різних технологій переробки (хлоридної та сульфатної), та є сировиною для різних кінцевих продуктів (титанової губки та пігменту).

За інформацією ДП «ОГХК», на момент укладання тендерної угоди з ЗТМК світові ціни на продукцію, подібну Вільногірському ГМК, коливалися в межах $150-220 за т без ПДВ в залежності від об’єму поставок та ринку. В той же час вартість продукції Іршанського ГЗК на світовому ринку у вересні складала $60-150 за т.

«Якщо надалі тенденція падіння світових цін на титанові продукти збережеться, ОГХК не виключає можливості перемовин з ЗТМК щодо ціни на ільменіт. Але з моменту укладання тендерної угоди об’єми поставок ільменіту на комбінат дорівнюють нулю», – відзначив Гладушко.

За даними джерела «Наших грошей» у Державній фіскальній службі, у серпні-вересні ОГХК декларувало на митниці експортні партії ільменітового концентрату з Вільногірського ГМК (TiO2 від 65%) по $120-200 за тонну. Кілька незначних партій на адресу російських електродних заводів було задекларовано по $250-260.

У першому півріччі 2015 р. ОГХК поставляло вільногірський концентрат по $150-200 за тонну.

Засновниками ТОВ «ЗТМК» є Фонд держмайна (51%) та кіпрська фірма «Толексіс трейдінг лімітед» (49%), кінцевим бенефіціаром якої є особисто Дмитро Фірташ.

Єдиним конкурентом «ОГХК» на тендері було ТОВ «Валки-Ільменіт». Власником цього підприємства донедавна була фірма «Tolexis trading limited». Нині «Валки-ільменіт» перереєстровано на кіпрську фірму «Діаго ентерпрайзез лімітед» (Diago enterprises limited) та українське ПАТ «Юкрейніан кемікал продактс» – так нині називається ПАТ «Кримський Титан» Фірташа.