Ахметов продовжив донецьку охорону для «Київенерго» за 20 мільйонів
25.10.2015   //  

ПАТ «Київенерго» 16 жовтня за результатами двох тендерів замовило ТОВ «Охоронний холдінг» охоронні послуги на 19,95 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Фірма охоронятиме 600 об’єктів «Київенерго» (в тому числі ТЕЦ №5 та №6) протягом року з 1 лютого 2016 р.

Єдиним конкурентом на першому тендері було ПП «Явір-2000» Євгена Лихожона, який був обраний депутатом Полтавської облради від «Партії регіонів».

На другому тендері з холдингом змагалося ПП «Шериф-Захист», а заявки ТОВ «Венбест» та ПП «Комсервіс-Безпека» відхилили через відсутність у їх складі дозволів на роботи в діючих електроустановках до 10 кВ. «Комсервіс-Безпека» пропонувала ціну, нижчу за переможця на 16,7%.

До грудня 2012 р. власником «Охоронного холдінгу» був екс-нардеп Станіслав Мельник («Партія регіонів»). У 2000-х рр. він очолював ЗАТ «Люкс» з групи Ріната Ахметова.

Потім «Охоронний холдинг» був перереєстрований на Дмитра Олександровича Ніколєнка та Олександра Москаленка, який до того був директором. Прописка фірми була змінена з донецької на київську – пр. Возз’єднання, 15, офіс 202. Ніколєнко раніше працював заступником начальника Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій обл. Нині співзасновником замість Ніколєнка є киянин Анатолій Клюцківський.

Група Ахметова, до складу якої входить «Київенерго», почала переводити свої активи під опіку «Охоронного холдинга» з весни 2014 р., коли на Донбасі почались бойові дії. Відтоді фірма Мельника отримала також підряди на охорону «Дніпроенерго» та Маріупольського морпорту, який належить державі, але є ключовим для Ахметова.

Цьогоріч центральний офіс «Київенерго», ТЕЦ №5 та №6 теж охороняє «Охоронний холдінг» за 11,51 млн грн., а компанія «Явір-2000» стереже інші об’єкти за 27,90 млн грн.

У 2014 р. холдинг отримав 7,70 млн грн. за охорону 1037 об’єктів «Київенерго».