Урановий комбінат переплатив кілька мільйонів за труби юристці свого керівника
20.10.2015   //  

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 7 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Світ Сталі» труб на 8,54 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

«Світ Сталі» поставить на «СхідГЗК» електрозварювальні прямошовні труби 530×12 мм (марка сталі Ст20) по 28,47 тис грн. за тонну. Ця ціна значно вища за ринкову.

Наприклад, ПАТ «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова у серпні придбало у виробника ТОВ «Інтерпайп Україна» Віктора Пінчука подібні труби 530×10 мм (марка сталі Ст20) по 20,92 тис грн. Це на 36% дешевше, ніж їх купив урановий комбінат.

Фірма «Світ Сталі» належить Наталії Кирильчук, директором є Олена Бойко, партнерка Сергія Дробота, екс-директора «СхідГЗК», по ТОВ «Юридична компанія «Астрея». Торік Дробот отримав підвищення і став гендиректором державного концерну «Ядерне паливо», куди входить і «СхідГЗК».

Єдиним конкурентом переможця було ПП «Рут» із різницею в ціні 0,7%.

Підприємство «Рут» зареєстроване у м. Жовті Води на одній вулиці Кропоткіна зі «Світом сталі». Воно належить Дар’ї Григоренко (у дівоцтві Вотченко), раніше засновником був Євген Вотченко. Ця фірма регулярно конкурує зі «Світом сталі» та ТОВ «Енерджі Трейд Груп» – найбільшими постачальниками держпідприємств, якими керує Руслан Журило, очільник ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК).

Так, у серпні «Світ сталі» виграв у цього ж конкурента тендер «СхідГЗК» на постачання металевих виробів на 31,04 млн грн. Тоді ціни були завищеними на 20%.