Лідер голопристанського «Укропу» незаконно отримав в користування вісім соляних озер
20.10.2015   //  

Суд визнав недійним договір оренди та зобов’язав ТОВ «Агропромінвест» повернути Херсонській обласні державній адміністрації земельну ділянку загальною площею 65,30 га. Таке рішення прийняв Господарський суд Херсонської області.

В грудні 2003 року Голопристанська РДА уклала договір з ТОВ «Агропромінвест», за яким фірма отримала в оренду на 15 років земельну ділянку площею 65,30 га. До складу цієї ділянки входили вісім водойм:

  • озеро «Вовче горло» площею 6,71 га;
  • озеро «Нечаєве» площею 15,39 га;
  • озеро «Корнєєво» площею 5,08га;
  • озеро «Корнєєво 2» площею 4,83га;
  • озера «Іванівські» площею 10,42 га;
  • озеро «Плоске» площею 4,20 га;
  • озеро «Гречкувате» площею 12,39 га
  • озеро «Дубове» площею 6,27 га.

Ці водойми знаходяться на території Геройської сільради і були виділені фірмі під розміщення виробничих площ з видобутку солі.

В 2015 році прокуратура звернулася до суду з позовом, що у Голопристанської РДА не було повноважень передавати спірну ділянку в оренду. Адже, ці землі відносяться до категорії промислових і передавати їх в оренду мала право тільки обласна влада.

В суді представник «Агропромінвесту» намагався довести, що строк позивної давності вичерпався. Але суд відхилив цей аргумент, встановивши, що Херсонська ОДА та прокуратура довідалися про ці порушення тільки після перевірки Голопристанської РДА в червні 2015 року. Тому суд задовольнив позов прокуратури, визнав недійсним укладений договорі оренди та постановив передати спірні об’єкти Херсонській ОДА.

Засновниками херсонського ТОВ «Агропромінвест» є Катерина Логашева, Світлана Васильєва, Ольга Рибак та Сергій Євнух. Останній нині очолює виборчий список партії «Укроп» на виборах до Голопристанської міської ради.

Минулого року прокуратура відсудила у фірми 61,27 га озер для видобутку солі, які також були розташовані на території Геройської сільради. Раніше тут працювало «Геройське дослідно-промислове підприємство», яке нині занепадає.

Раніше одним з засновників «Агропромінвест» був Станіслав Гречуха, який до вересня 2014 року очолював «Геройське дослідно-промислове підприємство». В ході минулорічної перевірки Мінарополітики було встановлено, що діяльність Гречухи призвела до зриву процесу видобування солі підприємством. А саме, ним були укладені фінансово невигідні угоди з контрагентами, наявні залишки солі не відповідали бухгалтерським документам, а частина майна підприємства була передана приватним особам. За підсумками перевірки проти Гречухи була відкрита кримінальна справа, результати якої наразі невідомі.