«Київпастранс» відбився від ненадійного постачальника трамваїв і скупився у львів’ян за 184 мільйони
19.10.2015   //   487 Переглядів

КП «Київпастранс» 12 жовтня уклало угоду з ТОВ Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» (Львів) на постачання трамвайних вагонів з низьким рівнем підлоги на 183,75 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Замовлено сім вагонів по 26,25 млн грн. за штуку.

Укладення угоди відбулось після низки рішень АМКУ та судів, які спочатку унеможливили закупівлю, а потім дозволили придбати трамваї.

На тендер у липні подавали заявки три компанії – «Електронтранс», ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» та ТОВ «Татра-Юг» з Одеси.

«Татра-Юг» запропонувала ціну меншу від переможця на 1%. Однак тендерний комітет відхилив цю заявку через претензії до документів (єдиним власником підприємства було вказано Валентину Коваль, тоді як основними власниками фірми через ДП «Украгросоюз» є одеситки Інесса Кердівара та Анна Ладика) та пропонованих фірмою трамваїв К-1М8, які не влаштували «Київпастранс» по технічним характеристиками (яким саме – у протоколі відхилення не повідомляється). Також у «Київпастрансі», де цього року було змінено керівництво, завважили, що «Татра-Юг» для підтвердження досвіду виконання аналогічних угод подала дані про свої попередні угоди на поставку трамваїв «Київпастрансу». Однак комунальний замовник відмітив, що «Татра-ЮГ» по контрактах 2011-2012 років отримувала попередню оплату від 56 до 100%, однак зривала терміни поставок, що було порушенням угод.

«Татра-юг» оскаржила рішення про своє відхилення в АМКУ і також додала, що відхиляти треба було заявки і інших учасників тендеру. В АМКУ прислухались до скаржника і зобов’язали відмінити тендер. На думку антимонопольників, львівські трамваї також не відповідали технічним вимогам замовника. Під цим невідповідністю малось на увазі, що трамваї «Електротрансу» повинні забезпечувати можливість експлуатації при відстані від осі колії до платформи 1325 мм, тоді як замовник вимагав 1350 мм. Також висота підвіски вагонів має бути від 4,2 до 5,8 метрів, а у львівських трамваїв – від 4,1 до 5,9 м.

Вказані показники формально були відмінними від тендерних вимог. Однак Господарський суд Києва, куди звернувся з «Київпастранс» з позовом про відміну рішення АМКУ, порахував, що вказані параметри львівських трамваїв є кращими від вимог замовника – їхні пантографи забезпечують надійний контакт у більш широкому діапазоні від 4,1 до 5,9 метрів і можуть їздити по більш вузьким платформам. Відтак суд визнав недійсним рішення АМКУ. Таке ж рішення прийняв згодом апеляційний суд.

64% ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» володіє ПАТ «Концерн-Електрон». За даними SMIDA за 2014 рік, понад 30 % акцій «Концерн-Електрон» належить менеджменту компанії. Зокрема, голова правління концерну Юрій Бубес володіє 5,8%, голова наглядової ради Віктор Рибинок – 4,8%, заступник голови наглядової ради Сергiй Медведєв – понад 5%, член правління Орест Яремчук – 4%, член наглядової ради Олег Руденко – 2,2%, заступник голови правління Віктор Медведєв – 2%. Окрім того, заступник голови правління концерну Сергій Мартьянов володіє 0.0061%. Він також є чоловіком відомої львівської судді Світлани Мартьянової.

Власники решти 70% акцій ПАТ «Концерн-Електрон» в SMIDA не розкриваються.

Ще 26% «Електронтрансу» належить німецькій компанії «Транстек Ф&Е» і 24% – ТОВ «Автотехнопроект». Засновниками цієї фірми є Іван Войчишин, Олег Дзядик, Микола Півоварчук, Василь Сидь та Юрій Цетнар.