«Регіонал» збанкрутив і придбав за 17 мільйонів державний комбінат хлібопродуктів
15.10.2015   //   788 Переглядів

Фірми, пов’язані з депутатом Черкаської облради Олександром Коротковим, довели до банкрутства і задешево придбали Тальнівський комбінат хлібопродуктів ДАК «Хліб України». Про це пише радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол у своїй колонці на «Економічній правді».

У 1999 році державна акціонерна компанія «Хліб України» реорганізувала п’ять цілісних майнових комплексів, в тому числі і Тальнівський комбінат хлібопродуктів (КХП), яке переробляло 20% борошна в країні. У рамках процедури на базі КХП було створено дві юридичні особи – дочірнє виробничо-заготівельне підприємство «Тальне» та дочірнє підприємство «Тальнівський КХП».

Апостол вважає, що розподілом цілісного майнового комплексу і передаванням нових дочірніх підприємств у користування окремо одне від одного були створені передумови для їх доведення до банкрутства. Що в подальшому і сталося.

Справу про банкрутство ДВЗП «Тальне» було порушено ще у листопаді 2004 року. ДВЗП тоді очолював Олександр Коротков, який нині є депутатом Черкаської обласної ради. 11 років тому він не вживав ніяких заходів, щоб запобігти банкрутству підприємства та зберегти передане в управління підприємства майно держави. У 2007 році Коротков без належної реєстрації у ДАК «Хліб України» підписав та погодив у першого заступника голови правління ДАК Андрія Єфімченка план санації. Ним передбачена передача частини цілісного майнового комплексу ДВСП на користь ТОВ «КХП Тальне». Приватна фірма отримала основні засоби ДВЗП «Тальне» за символічну суму – 6,1 млн грн. За це інвестор, начебто, повинен був розрахуватися з вимогами кредиторів держпідприємства.

У біографії Олександра Короткова на сайті облради зазначається, що він керує цією фірмою з 2010 року. За даними слідства, Коротков у подальшому перепродав майнові права підконтрольним приватним підприємствам, де засновниками є його дружина та матір. А ДВЗП «Тальне» у 2009 році визнано банкрутом.

У банкрутстві другої «дочки» – ДП «Тальнівський КХП» – приймало участь «КХП Тальне» Короткова та ще одні фірма зі схожою назвою – ТОВ «КХП Талне». Останнє начебто виконало ремонт елеватора ДП та надало йому низку інших послуг, а дочірнє підприємство не розрахувалося. Керівник ДП умисно укладав збиткові договори, підписував акти приймання виконаних робіт. Також він не оскаржував в суді вимоги «КХП Талне», ігноруючи судові засідання.

У підсумку Господарський суд Черкаської області у кінці 2013 року виніс кілька рішень про стягнення з ДП заборгованості на загальну суму 5,7 млн грн. на користь «КХП Талне» (згодом боргові вимоги збільшено до 7,7 млн грн.).

Після визнання держпідприємства банкрутом «КХП Тальне» Короткова скупило його майно за 17,5 млн грн. Хоча, на переконання Апостола, цього всього загалом могло не бути, враховуючи, що держпідприємство не дозволяє продавати закон.

У липні 2015 року Господарський суд визнав незаконними попередні судові рішення, проте активи державі досі не повернуто. «Фактично відбулося незаконне відчуження за балансовою вартістю частини цілісного майнового комплексу, а держава зазнала збитків на сотні мільйонів», – написав радник міністра.

Від «Наших Грошей»:

Експерти оцінюють вартість Тальнівського КХП у 200 млн грн.

Згідно з даними ЄДР, ТОВ «КХП Тальне» знаходиться в стані припинення і записана Євгена Павленка. Станом на 2012 рік керівником фірми значився Олександр Коротков, а співвласницею була Любов Короткова. ТОВ «КХП Талне» засноване чеською компанією «Агро Інвест Компані», бенефіціаром є чех Бартош Карел. У 2010 році Коротков обирався до Черкаської облради від Партії регіонів.