«Харківобленерго» зі скандалом купило лічильників на 34 мільйони, викинувши дешевше держпідприємство
15.10.2015   //   228 Переглядів

АК «Харківобленерго» 7 жовтня уклала угоду з ТОВ «НІК – Електроніка» щодо поставки лічильників електричної енергії вартістю 33,61 млн грн.

Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця року планується придбати понад 54 тис. різних лічильників. Ціни на одиниці продукції не були вказані.

ТОВ «Нік-електроніка» засновано Ігорем Недоспасовим. Його конкурентом на торгах було ТОВ «Албат» Світлани Циганок та Едуарда Завізіона.

Крім того, документи для участі в торгах подавало державне науково-виробниче підприємство «Об`єднання Комунар», яке пропонувало поставити лічильники на 7,40 млн грн. дешевше, ніж переможець. Але пропозиція держпідприємства була відхилена через невідповідність умовам конкурсу листа гарантії проведення випробування. А ще тендерний комітет вказав, що «в позиції 2 відсутня пропозиція на максимальний струм 10 А».

У зауваженні до проведення торгів представник держпідприємства написав, що ТОВ «Албат» є фіктивним учасником конкурсу та узгодило свою цінову пропозицію з ТОВ «НІК-електроніка». На думку представникам «Об’єднання Комунар», вказані факти свідчать про наявність ознак порушення Закону України «Про здійснення державних закупівель» та Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Після проведення тендеру держпідприємство подало скаргу до Антимонопольного комітету. Заявник вказав, що «Харківобленерго» вимагало поставку лічильників, які не відповідали існуючим ДСТУ. Підприємство ще раз підтвердило звинувачення, ТОВ «Албат» було фіктивним фіктивним конкурентом, роль якого звелася до створення кворуму на конкурсі.

Але теруправління АМКУ в Харківській області відмовило ДНВП «Об`єднання Комунар» у відміні результату торгів. В АМКУ вказали, що скаргу на конкурсну документацію треба подавати до проведення тендеру. Крім того, представники заводу подали скаргу на процедуру торгів не в день їх проведення, а пізніше.

Цього року ТОВ «Нік-електроніка» виграло тендерів на суму 411,33 млн. грн.

Нагадаємо, що Фонду державного майна належить 65% акцій АК «Харківобленерго», ще 29,79 % акцій знаходиться у володінні кіпрської компанії Garensia Enterprises Limited, яку ЗМІ пов’язують з Констянтином Григоришиним. Крім того, в декларації за 2014 рік мер Харкова Генадій Кернес також вказував, що володіє незначною кількістю акцій обленерго.