Вищий суд підтвердив, що коханці Януковича мають компенсувати 18 мільйонів за ремонт санаторію
09.10.2015   //   178 Переглядів

Вищий господарський суд України залишив в силі постанову Київського апеляційного господарського суду, за якою ДП «УкрНТІ «Промтехнологія» має компенсувати ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» в селі Циблі Київської області за проведення капітального ремонту 17,92 млн грн.

Відповідну постанову суд прийняв 1 жовтня.

У вересні 2010 року ЗАТ «Дитячий оздоровчий комплекс санаторного типу «Славутич» та Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» уклали договір, за яким приватне підприємство отримало в оренду на 35 місяців дитячий санаторій санаторії площею 2142 кв м.

За договором, щомісячна орендна плата складала 2 265 грн. Окремо фірма пообіцяла сплачувати комунальні послуги.

В липні 2013 року договір оренди санаторію «Славутич» був подовжений до червня 2014 року. На цей момент міністерство промислової політики передало санаторій на баланс іншому держпідприємству – «УкрНТІ «Промтехнологія». Ще раніше також змінився правонаступник орендаря – на початку 2011 року ним стало ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич».

Власником цієї фірми є благодійний фонд «Дорога майбутнього», заснований коханкою екс-президента Віктора Януковича Любов’ю Полєжай.

В 2014 році ДП «УкрНТІ «Промтехнологія» звернулося до Господарського суду Києва з позовом про порушення «ДОЗСТ «Славутич» договору. А саме, фірма не платила за оренду з грудня 2013 року по березень 2014 року, коли в Україні відбувався Майдан, через який Віктор Янукович і його домочадці втекли з України. Тому виникла заборгованість в 7,76 тис грн. Фірма цей борг визнала, але подала зустрічний позов до держпідприємства, вимагаючи відшкодувати їй за капітальний ремонт санаторію 17,92 млн грн.

ДОЗСТ «Славутич» стверджувало, що отримало від «Артема» всі необхідні дозволи для проведення будівельних робіт, а договір передбачає їх компенсацію. Для оцінки вартості робіт було залучено ПП «Український експертний будівельний центр». Експертиза встановила, що «ДОЗСТ «Славутич» провело невід’ємні поліпшення в 2010 році на суму 4,29 млн грн., у 2011 році – 11,62 млн грн., у 2012 році – 1,91 млн грн., у 2013 році 0,09 млн грн. Також

Суд першої інстанції задовольнив як позов ДП «УкрНТІ «Промтехнологія» про стягнення з ТОВ «ДОЗСТ «Славутич» 7,89 боргу за оренду та штрафів, так і зустрічний позов фірми про компенсацію їй проведені невід’ємні поліпшення на 17,92 млн грн.

В апеляції прокуратура вказувала, що сам договір оренди був укладений з порушеннями, так як майно санаторію мало передаватися виключно за погодженням з Фондом державного майна. Також в суді представник прокуратури заявив, що оцінщик будівельних робіт ПП «Український експертний будівельний центр» не має необхідної ліцензії.

Але апеляційний суд ці аргументи не взяв до уваги, а Вищий господарський суд погодився з цим рішенням і відхилив касаційну скаргу прокуратури.

Відмітимо, що паралельно зі справою про компенсацію «ДОЗСТ «Славутич» за капітальний ремонт відбувається судове провадження за позовом прокуратури про визнання недійсним договору оренди санаторію. В травні господарський суд Київської області задовольнив позов, вказавши, що Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» не мала права укладати договір з фірмою Полєжай. Тепер справа знаходиться на розгляді в Київському апеляційному господарському суді.

В кінці липня Печерський районний суд Києва дозволив провести позапланову перевірку учасників оборудки з санаторієм, в ході якої ДФС має підрахувати завданні державі збитки. В тому числи мала бути провірена законність набуття «Славутичем» права власності на держмайно та правомірність його позову до суду про компенсацію 18 млн грн. Перевірка мала бути закінчена до кінця літа. Про її результаті офіційно в ДФС не повідомляли. Але з ухвали Печерського суду відомо, що частина майна санаторію вже приватизовано фірмою.