Приватизація ринку крові фірмою «регіоналів» шкодить інтересам Богатирьова (додано)
23.09.2015   //  

(додано повідомлення ТОВ «Сумський обласний центр служби крові» про поставку крові для потреб бійців АТО та постраждалих у Донецькій області)

Бажання Житомирської облради створити комерційне підприємство на базі комунального центру крові є свідченням переділи ринку крові від Олександра Богатирьова на користь Костянтина Єфименка і Василя Хмельницького. Про це пише Леся Павелецька у «Діловій столиці».

Облрада під керівництвом Віталія Француза планує створити нове підприємство за участі інвестора – фірми «Біофарма». Вона належить Костянтину Єфименку, який був міністром інфраструктури за часів Януковича, та екс-нардепу Валерію Ремезу, який представляє у компанії інтереси іншого екс-нарпдепа з Партії регіонів Василя Хмельницького.

Планується передача приміщення і обладнання новому підприємству в оренду на 10 років, що дозволить місцевому бюджету втричі знизити видатки на утримання Центру крові за рахунок ведення комерційної діяльності по ринковим цінам.

Ці плани викликали пересторогу Центру протидії корупції. Активісти вбачають у цьому ризик приватизації українського ринку крові «Біофармою», до діяльності якої є питання. Раніше фірма вже приватизувала Сумський центр крові. І місцеві правоохоронці запідозрили, що компанія збирала у сумчан кров на потреби воїнів АТО, однак до військових вона нібито так і не потрапила. Даних про завершення кримінального провадження наразі немає. Також активісти вважають, що монополізація ринку дозволить «Біофармі» підняти ціни на препарати з крові для пересічних громадян.

Після опублікування цих даних, ТОВ «Сумський обласний центр служби крові» (СОЦСК) надіслало «Нашим грошам» інформацію та документи щодо збору крові у мешканців.

Директор фірми Н.Трофименко повідомив, що з липня 2014 року по січень 2015 року сумчани здали 107 літрів крові і 266 літрів плазми для потреб постраждалих в АТО. Був сформований банк крові на загальну суму 60 тис грн.

При цьому обмін компонентами крові поміж різними областями став можливий після доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка від 24.01.2015 та рішення Сумської облради.

Так як у лікарнях Сумської області не було поранених в АТО бійців, СОЦСК тричі відправляло до Центрального клінічного шпиталю прикордонної служби в м.Київ ерітроцитарну масу в кількості 38 літрів на суму 84 тис грн. Під час трагічних подій в Волновасі Донецької області у серпні цього року було відправлено ерітроцитарної маси і плазми ще на 20 тис грн. Доставка здійснювалась автомобілем Сумської обласної організації Товариства Червоного хреста.

У свою чергу входження приватної фірми на ринок крові, який нині за виключенням Сумської області, контролюється виключно державними структурами, порушить існуючу монополію держави на закупівельну політику центрів крові.

«Коли міністром охорони здоровя була Раїса Богатирьова, ринок крові перейшов під контроль структур, які пов’язували з її сином Олександром Богатирьовим. Близька до нього компанія “Біомедінвест” встановила в державних центрах крові аналізатори “Архітект”, витратні матеріали для яких він одноосібно постачає і досі. За рік вона продає МОЗ розхідних матеріалів на 25 млн грн. У підсумку для держави вартість одного дослідження крові на наявність в ній небезпечних інфекцій збільшилася з 15 грн. в 2011 р до майже 119 грн. в минулому році», – пише автор.

Від «Наших грошей»:

У «Віснику держзакупівель» є дані про державні підряди ТОВ «Біомедінвест» з 2008 року на суму 552,18 млн грн. Фірму заснували Юлія Михайленко, а також прописані за однією адресою Володимир Мельник та Валерія Сичова. У 2013 році «Біомедінвест» перереєстрували на кіпрський офшор «Мавеліна інвестментс лтд». Його номільними бенефіціарами вказані мешканці Кіпру Харалампус Деспоіна Ніколау і Ангонас Ніколета Гарофіта.

Директором «Біомедінвесту» є Сергій Ольховець. Він також був директором ТОВ «Біонікс лаб», яке також було засновано Юлєю Михайленко і Валерією Сичовою. За даними «Медконтролю», «Біонікс лаб» також контролювалось Олександром Богатирьовим. Згодом цю фірму перереєстрували на Володимира Бондаря, а директором став Ігор Щербина.