На чиновника завели справу після оплати 2 мільйонів за неотримані автобуси для інвалідів
20.09.2015   //   445 Переглядів

Директору Дніпропетровського центру соціальної допомоги Юрію Клименку оголосили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення після того, як він підписав документи про отримання двох автобусів для інвалідів-колясочників, які не були поставлені. Про це пише Ольга Юдіна у газеті «Горожанин».

22 червня Дніпропетровський центр соціальної допомоги підписав угоду з ТОВ «Окраїна» (Київ) про купівлю двох мікроавтобусів, обладнаних для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями за 1,98 млн грн. Окрім «Окраїни» у торгах брала участь ще одна київська фірма – ТОВ «Бюро науково-технічних та економічних досліджень та послуг», яка запропонувала суму на 3 тис грн. більшу.

6 липня, не дочекавшись поставки товару, центр соцдопомоги, який очолює Клименко, перерахував ТОВ «Окраїна» 1,98 млн грн., порушивши законодавство. 30 липня по цьому факту було порушено кримінальне провадження, а 31 серпня директору центру було оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 КК. Йшлося про підписання Клименком документів, згідно з якими центр отримав автобуси, які насправді отримані не були, тобто завідомо неправдивих документів.

Як з’ясувала журналістка, 22 червня, тобто в день підписання угоди між ТОВ «Окраїна» та центром соціальної допомоги, переможець торгів уклав ще один договір – з ТОВ «Автотрейдінг-Дніпро». Згідно з цим договором «Автотрейдінг-Дніпро» зобов’язувався передати «Окраїні» два автобуси Renault моделі Master MAU за ціною 483 тис грн. за одиницю. З ПДВ загальна вартість покупки склала 1,16 млн. грн. «Окраїна» придбала автобуси за цю суму вже після отримання коштів від центру.

За інформацією Юдіної, згідно з додатковим договором, решта грошей, а це близько 820 тис грн., пішла на переобладнання автобусів. Точніше на придбання та встановлення підйомників для колясок інвалідів. Тобто «Окраїна» купила автобуси без спеціального обладнання. Хоча в тендерних пропозиціях калькуляція складалася виключно з одного рядка – ціни пропозиції з ПДВ і без нього. Про ціну закупівлі підйомного устаткування для автобусів, та ціну установки цього устаткування не йшлося.

Заступник директора центру соціальної допомоги Людмила Матьянова повідомила, що підйомники для автобусів замовляли в Голландії. Тому затримувалось переобладнання. Правда, вартість устаткування чиновниця не назвала. Втім, в інтернеті можна знайти підйомники для автотранспорту вартістю 57 тис грн. за одиницю.

Лише 4 вересня представники міського центру змогли показати журналістці придбані та дообладнані автобуси. Виявилося, що у них не було номерних знаків та технічних паспортів. Клименко повідомив, що не має цих документів, оскільки у ДАІ відсутні бланки. У ДАІ ж пояснили, що проблеми з бланками у них вирішується за день, максимум – за два. Крім того, в ці дні працівники ДАІ можуть дати тимчасовий техпаспорт.

Від «Наших Грошей»

Власником та керівником «Окраїни» є Олександр Рибальченко. «Бюро науково-технічних та економічних послуг» заснувала Тетяна Кривошея, керівник – Роман Жухевич. Засновники «Автотрейдінг-Дніпро» – «Автотрейдінг атолл груп» та ЗАТ «Атолл холдінг», власник – Олег Боярин, керівник – Сергій Комскій.