Фірма зі статутником 10 тисяч заблокувала тендер на будівництво Охматдиту на півмільярда
18.09.2015   //  
На добудову Охматдиту не можуть провести тендер через юридичну блокаду дрібної фірми.

На добудову Охматдиту не можуть провести тендер через юридичну блокаду дрібної фірми.

ТОВ «ОГМ будсервіс» 15 вересня заблокувала тендер на добудову лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» (в тому числі поставка та монтаж обладнання) очікуваною вартістю 481 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Фірма подала скаргу напередодні розкриття пропозицій, яке було заплановано на 16 вересня. І АМКУ прийняло скаргу, призначивши її розгляд на 13 жовтня і призупинивши на цей час проведення торгів.

«ОГМ будсервіс» поскаржилось на дискримінаційні умови, які нібито виставив замовник тендеру держпідприємство «Укрмедпроектбуд». Це заборона потенційним учасникам тендеру на відвідання будівельного майданчику та вимога, аби учасники тендеру підтвердили свій досвід виконання аналогічних будівельних робіт у якості генпідрядника.

«Укрмедпроектбуд» вже надав до АМКУ свої пояснення стосовно скарги (копія є у розпорядженні «Наших грошей»).

огмВимога щодо досвіду генпідрядних робіт пояснюється складним будівництвом медичного об’єкту, яке передбачає виконання різних видів будівельних робіт. Це потребує залучення субпідрядників, а відтак замовник тендеру має обрати для керівництва всім будівництвом організацію, яка має досвід саме генпідрядних робіт.

У свою чергу «ОГМ будсервіс» вважає таку вимогу дискримінаційною і вважає, що для будівництва Охматдиту достатньо мати досвід простої субпідрядної організації.

Також «Укрмедпроектбуд» повідомив щодо недопуску представників «ОГМ будсервісу» на будівельний майданчик наступне.

Ця фірма нині вже вдруге скаржиться до АМКУ на цей тендер. Першу скаргу компанія подавала на початку вересня саме з вимогою внести у техзавдання дозвіл на доступ потенційних учасників тендеру на будівельний майданчик Охматдиту. 14 вересня АМКУ зобов’язав замовника допустити представників скаржника на будівництво. 15 вересня фірма надіслала до замовника заявку на відвідання будівельного майданчика і «Укрмедпроектбуд» дозволив це. При цьому у поясненнях до АМКУ замовник відмічає, що візит представників «ОГМ будсервісу» на майданчик відбувся – про це свідчить журнал реєстрації вступного інструктажу з охорону праці на будмайданчику і фото та відеоматеріали.

ТОВ «ОГМ будсервіс» претендує на будівництво вартістю до півмільярда гривень, маючи статутний капітал 10 тис грн. Засновниками фірми є Алла та Марина Єрмакови. Директором є Микола Опанасович Єрмаков. На початку 2000-х років Олександр Опанасович Єрмаков очолював наглядову раду ХК «Київміськбуд».

Нагадаємо, будівництво сучасного діагностичного центру в Охматдиті почалось ще за часів Віктора Януковича. У 2011 році уряд Миколи Азарова затвердив вартість будівництва лікарні на 324 ліжка площею будівлі 667 тис кв м у розмірі 1,78 млрд грн., а генпідрядником було ТОВ «Укрпрофмед». Керівник цієї фірми Ірина Коваль нині є директором замовника тендеру ДП «Укрмедпроектбуд».

Головним субпідрядником будівництва тоді було ТОВ «Євроінвестстрой» з групи Януковича. Однак не зважаючи на причетність до цього проекту сім’ї Януковичів, держбюджет не зміг профінансувати будівництво. Станом на 2013 рік було фактично виділено лише 345 млн грн. і влада у жовтні 2013 року планувала взяти в кредит 644 млн грн. для закінчення будівництва. Однак невдовзі розпочався Майдан, Януковичі втекли з України і до будівництва Охматдиту уряд повернувся лише зараз.