«Прокладка» нагріла залізницю на чверть мільярда на поставках електроенергії
17.09.2015   //  

ДП «Придніпровська залізниця» не змогло оскаржити висновки Держфінінспекції щодо збитків при закупівлі електроенергії на суму 239,77 млн грн. Про це свідчить ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19 серпня.

У липні-вересні минулого року Держфінінспекція провела планову ревізію ДП «Придніпровська залізниця» за період з жовтня 2012 р. до червня 2014 р., в ході якої виявлено збитки при закупівлі підприємством електроенергії.

Встановлено, що залізниця купувала електроенергію у ДП «Енергоринок» та ТОВ «Торговий дім «ГазЕнерго». Більшість електроенергії придбано у приватної компанії і за значно вищими тарифами.

Наприклад у березні 2014 року ДП «Придніпровська залізниця» закуповувала електроенергію у ДП «Енергоринок» за ціною 690,82грн. за 1 МВт, а у ТОВ ТД «ГазЕнерго» за ціною 793,26 грн. за 1 МВт 1 класу та за 1000,97 грн. за 1 МВт другого класу.

Крім того, за Договором між членами Оптового ринку електроенергії України від 1996 року, Придніпровська залізниця зобов’язана купувати електроенергію у ДП «Енергоринок», що є оптовим постачальником.

«Придніпровська залізниця» заперечувала проти висновків ревізії і вказувала, що закупівля електроенергії у компанії «ГазЕнерго» дозволила їй досягти позитивного економічного результату на суму 37,81 млн грн. Розрахунок цієї суми залізничники не пояснили.

20 травня Дніпропетровський окружний адмінсуд відмовив у позові залізниці про виключення з акту ревізії висновків про збитки на 239,77 млн грн. Суд вказав на те, що акт ревізії не є рішенням органу влади, а є засобом документування дій контролюючого органу під час ревізії. Сам акт ревізії не має правових наслідків. На його основі контролюючий орган приймає відповідне рішення. Суд може дати оцінку дій ДФІ та висновків ревізії у випадку оскарження рішення, прийнятого на основі акту ревізії. Відтак Придніпровська залізниця обрала неналежний спосіб захисту. Залізниця подала апеляцію, але програла.

Торговий дім «ГазЕнерго» записаний на Євгенію Романову, Сергія Турукала і Сергія Чуйкова. Всі вони свого часу проживали в Севастополі АР Крим, але тепер мають київську прописку.

У червні цього року в.о. керівника «Укрзалізниці» Максим Бланк дав вказівку відмовитись від придбання електроенергії у фірм-посередників і доручив оголосити тендери. Повідомлялося, що електроенергію залізниці постачали три пов’язані компанії «Укренерготранзит», «ГазЕнерго» і «Енерготраст», які закуповували електроенергію у держпідприємства «Енергоринок» і перепродували залізниці. Доходи вони спрямовували у «податкові ями» чи в офшори.