Залізничника і постачальників дорогих шпал для залізниці підозрюють у розкраданні 50 мільйонів (додано)
09.09.2015   //   753 Переглядів

(додано дані про керівників “УПП УЗ”)

У 2014-2015 рр. в.о. начальника ДП «Управління промислових підприємств Укрзалізниці» у змові з представниками приватних компаній привласнили 50 млн грн. державних коштів на закупівлях шпал. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 4 вересня.

Слідчі Генпрокуратури називають організатором злочину недавнього керівника ДП «УПП УЗ», який діяв у змові з працівниками підконтрольних йому комерційних структур – ТОВ «Західспецбудмеханізація», ТОВ «Судовишнянський цегельний завод», ТОВ «Граніт-Захід», ТОВ «Компанія «Омега-Консалтинг», ТОВ «Західтрансбуд» та Дочірнє підприємство «Константа-Агро». У 2014-2015 рр. ці компанії вигравали тендери залізниці на поставку дерева.

Повідомляється, що за вказівкою керівника УДП ПЗ приватні фірми конвертували 50% від перерахованих держпідприємствами коштів для розподілення їх між собою. Про яку суму йдеться не уточнюється.

В ході розслідування встановлено, що до незаконної діяльності причетна також дружина екс-керівника керівника ДП «УПП УЗ» і директор ТОВ «Західспецбудмеханізація», яким з 30 січня 2014 р. значиться Роман Сеник.

Низкою ухвал Печерський райсуд заарештував залишки коштів на рахунках приватних компаній. У ДП «Константа-Агро» заарештовано 6,24 млн грн., у ТОВ «Судововишнянський цегельний завод» – 0,91 млн грн., у ТОВ «Компанія «Омега-Консалтинг» – близько 10 тис грн., у ТОВ «Західтрансбуд» – 14,07 млн грн.

За даними Віснику держзакупівель, за 2014-2015 рр. «Константа-Агро» отримало замовлень від ДП «УПП УЗ» на 7 млн грн., «Судововишнянський цегельний завод» – на 32,36 млн грн. Компанія «Омега-Консалтинг» Андрія Марчака тендерів не вигравала, вона є засновником ТОВ «Судововишнянський цегельний завод». За даними ВДЗ, фірма «Західтрансбуд» також тендерів не вигравала, вона створена у листопаді минулого року і 99% її статутного каптіалу записано на вже загадану компанію «Омега-Консалтинг».

Усього за 2014-2015 рр. ДП «УПП УЗ» уклало договорів на поставку деревини на суму 295,35 млн грн.

Нагадаємо, що «Наші гроші» проаналізували закупівлі «УПП УЗ» за останні шість років і встановили, що підприємство цілеспрямовано щорічно закуповувало шпали значно дорожче від ринкових цін.

З 23 квітня 2014 року і до середини травня 2015 р. директором ДП ««Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» був Дмитро Рудковський. Саме за час його перебування на посаді проходили тендери на поставку деревини, які вигравали вищезгадані компанії.

митинг жмурко15 травня 2015 р. на посаду в.о. керівника «УПП УЗ» призначено Ярослава Жмурка. Ким раніше працював Жмурко точно не відомо. Вже 25 серпня Жмурка відсторонили від посади і призначили службову перевірку на підприємстві. Відсторонення Жмурка супроводжувалося мітингом під Укрзалізницею працівників ДП «УПП УЗ», які звинувачували керівництво у розвалі підприємства і вимагали відставки Жмурка.

Зараз в.о. директора «УПП УЗ» значиться Володимир Харлан.

Ярослав Жмурко свого часу був прописаний у Львові в одній квартирі з Оксаною Зюбрик-Жмурко, яка була співзасновницею низки компаній-постачальників шпал на залізницю. Зокрема їй належала частка у ТОВ «Омега-Консалтинг», якому належить «Судововишнянський цегельний завод». Також Оксана Зюбри-Жмурко опосередковано володіла ДП «Константа-Агро», що минулого року отримувало замовлення на деревину від «УПП УЗ». Її родич Ігор Зюбрик був директором фірми «Технології ремонту транспортної інфраструктури», пов’язаної з сином екс-замміністра інфраструктури Володимира Корнієнка, а також Романа Костюка, уродженця м.Кобилець Івано-Франківської області. Звідти також походить Михайло Дмитрович Костюк, у минулому гендиректор Укрзалізниці (2008-2011 рр.), екс-губернатор Львівської області (2011-2013 рр.).

Раніше журналісти фіксували, що Ярослав Жмурко (на фото зліва) і Михайло Костюк (на фото посередині) разом святкували Маланку на святі, влаштованому «Львівським товариством» у м. Києві.

жмурко костюк