Двоє депутатів хочуть відібрати землю у сусіда-бізнесмена, щоб він не збудував будинок для дітей-сиріт
22.08.2015   //   719 Переглядів

Луцька міська рада двічі приймала рішення про припинення фірмі «Домінанта» права користування земельною ділянкою на вул. Загородній, яке потім суди визнавали незаконними. Про це пишуть Сергій Шаповал та Богдан Арканчук у Волинському агентстві розслідувань.

У 2001 році виконком Луцької міськради надав земельну ділянку на вул. Загородній площею 1,23 га в постійне користування приватному підприємству «Виробничо-комерційна фірма Домінанта». Після цього на колишньому пустирі було збудовано житловий квартал «Вишенька», в якому звели 5 елітних будинків. В них оселилися власник «Домінанти» Леонід Джулінський, тоді заступник міського голови, а нині депутат облради Святослав Кравчук, депутат Луцької міськради Валерій Бондарук, родини підприємців Вовків та Янчуків.

вишенька

В подальшому Джулінський, який окрім бізнесу ще займався меценатською діяльністю, вирішив побудувати благодійне житло для дітей-сиріт. Мова йшла про будинок на чотири двокімнатні квартири, де б могли мешкати 16 дітей. Будувати Джулінський хотів на території «Вишеньки» поряд зі своїм будинком, аргументуючи, що тут підведені всі комунікації, а земля належить його фірмі.

За інформацією журналістів, Джулинський поділився своїми планами з сусідами по житловому кварталу, але ця ініціатива викликала невдоволення Святослава Кравчука та Валерія Бондарука.

Після цього на початку 2014 року дружини двох депутатів та інші мешканці елітних будинків, окрім Джулінських, надіслали лист у земельну комісію міськради з проханням припинити право «Домінанти» на користування частини землі та передати її у спільне користування. Мова йшла про 12 соток, на яких знаходились заїзд в житловий квартал та алея з підземними комунікаціями. За даними журналістів, якби у Джулінського відібрали цю частину землі, то це б надало змогу його впливовим сусідам контролювати інженерні комунікації, що суттєво б ускладнило будівництво житла для сиріт.

У квітні минулого року земельна комісія, секретарем якої є Бондарук, підтримали заяву сусідів Джулінського, а міськрада прийняла рішення про припинення права користування «Домінантою» 12 сотками, аргументувавши, що ця земельна ділянка ніби використовувалась не за призначенням. Прокуратура міста визнала це рішення незаконним і звернулася до суду. У вересні 2014 року суд підтримав прокуратуру і скасував рішення. Як з’ясувалося, питання нецільового використання землі «Домінантою» не було встановлено уповноваженим органом.

Через півроку, у березні 2015 року ті ж мешканці «Вишеньки» вдруге подали до земельної комісії клопотання надати їм ті ж 12 соток з тим же аргументом, що ніби цей в’їзд для обслуговування будинків використовується не за призначенням. Депутати вдруге прийняли рішення, яке раніше було визнане незаконним.

До суду звернулася «Домінанта», аби визнати і це рішення незаконним. Перший суд фірма програла. Але у червні Рівненський апеляційний госпсуд скасував березневе рішення міськради. Втім, Бондарук подав касаційну скаргу у Вищий господарський суд.

За інформацією журналістів, Леонід Джулінський – бізнесмен, який збудував торгові комплекси «Караван», спорткомплекс «Лідер» та ряд магазинів у місті. Депутат від «Батьківщини» Валерій Бондарук – комерційний директор мережі аптек «Волиньфарм». Крім будинку, володіє великою квартирою в центрі міста, іншою нерухомістю та кількома дорогими позашляховиками.