КМДА приховує інформацію про розслідування по Вавришу, а він тим часом звільнився
21.08.2015   //   712 Переглядів

Керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко двічі проігнорував запит «Наших Грошей» щодо надання інформації про результати службового розслідування по нелегальній зовнішній рекламі в Києві, порушивши Закон «Про доступ до публічної інформації».

Йдеться про службове розслідування у сфері видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами та демонтажу нелегальних рекламних конструкцій. Розслідування мали провести згідно з дорученнями й рекомендаціями, напрацьованими під час засідання Антикорупційної ради при Київському міському голові 15 липня (див. протокол).

Перевіряти мали Департамент містобудування та архітектури КМДА, який здійснює регулювання діяльності з розміщення реклами у м.Києві. У т.ч. департамент контролює та веде облік носіїв, розраховує тариф за користування рекламними площами комунальної власності, а також координує заходи щодо впорядкування розміщення реклами – в т.ч. віддає накази щодо демонтажу нелегальної. Відповідальних осіб Департаменту на час проведення розслідування було рекомендовано відсторонити.

У ході вказаного засідання Віталій Кличко зокрема зазначив, що більшу частину дозволів на розміщення бордів – 70% – сконцентрували лише декілька фірм. «Перше – може бути це службова недбалість, друге – неспроможність зробити, а третє – це кришування тих процесів, які зараз відбуваються», – сказав Кличко і порадив готувати заяву на звільнення відповідальному за цей напрямок діяльності департаменту Андрієві Вавришу.

Виконання завдання щодо розслідування було покладено на керівника апарату КМДА – Володимира Бондаренка. Термін виконання встановили до 27 липня 2015 р.

протокол1протокол 2

По закінченню вказаного терміну, 7 серпня, «Наші Гроші» звернулися з офіційним запитом до Володимира Бондаренка з проханням надати інформацію щодо результатів розслідування. Запит містив чіткий перелік питань щодо відсторонення посадовців Департаменту, зокрема заступника директора Департаменту і начальнику служби містобудівного кадастру Андрія Вавриша, а також прохання надати копію звіту за результатами перевірки.

17 серпня Управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації апарату КМДА надіслало відповідь на запит, котра не містила ні відповідей на запитання, ні копії запитуваного документу. Натомість адміністрація прислала копію наказу про звільнення Вавриша з посади. Наказ за підписом Кличка датований 12 серпня, а звільнявся Вавриш «за власним бажанням». Після повторного запиту Управління надіслало аналогічну відповідь повторно.

відмазка 1 відмазка 2

Нагадаємо, що ненадання інформації або надання неповної інформації на запит є порушенням ЗУ «Про доступ до публічної інформації» і такі дії розпорядника інформації можуть бути оскаржені, у тому числі до вищого органу або суду.

Нагадаємо також, що півроку тому в КМДА вже проводили службове розслідування на предмет корупції в самому Департаменті і щодо Вавриша особисто. Тоді корупційних порушень не знайшли.