Голова київського штабу Порошенка приховує родинний маєток на Осокорках (фото)
11.08.2015   //  

(додано про призначення Столара головою виборчого штабу Блоку Петра Порошенка-Солідарність»)

Дружина депутата Київради Вадима Столара – Інна Майструк – є власницею понад півгектара землі на березі озера Зариваха (Осокорки) у Києві. Про це стало відомо із Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Вадим Столар з дружиною Інною Майструк та дітьми на фоні муру довкола родинного маєтку

Вадим Столар з дружиною Інною Майструк та дітьми на фоні муру довкола родинного маєтку

На Інну Майструк записано щонайменше п’ять ділянок загальною площею 5 037 кв м. у садовому товаристві «Берізка». Землю Майструк отримала в подарунок у квітні 2014 року.

На одній із ділянок розміщений великий житловий будинок, на прилеглих – тенісний корт та два гаражі. Загалом же помістя займає сім ділянок загальною площею 0,65 га.

маєток

За муром родинний маєток Столарів, який оформлено на дружину депутата і не відображено в декларації

Згідно з даними витягу, ділянка під маєтком має сільськогосподарське цільове призначення – вона відводилися «для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби». Будівництво на таких ділянках в цілому дозволено – на них можна зводити садові будинки. Разом з тим будівництво масштабних маєтків стало можливе завдяки прогалині в законодавстві, яке не накладає обмежень на площу й параметри садових будинків.

карта 1 stolar_slavut

Земельні ділянки, нерухомість і транспортні засоби дружини Столар повинен був вказати у своїй декларації за 2014 р. Однак у відповідні розділи в документі – пусті, в них зазначено, що родина «не надала згоди на обробку та використання своєї персональної інформації».

Єдина інформація про майно, яку погодилася розкрити родина Столара, це витрати на його утримання – вони склали 120 тис. грн.

декл нова 1декл нова 2 декл нова 3 декл нова 4

При цьому розділи декларації Столара про власне майно також пусті – на нього не зареєстрована ні нерухомість, ні автівки. Хоча у 2011 р. Столар декларував землю загалом на 5037 кв.м. (вочевидь, це і є ділянка, записана тепер на дружину), будинок на 948 кв.м, квартиру на 352 кв.м., а також розкішний Mercedes-Benz S600L. У власності родини тоді були два Mercedes- Benz і Toyota Land Cruiser.

декл стара 2 декл стара 3

Нагадаємо, у 2014 р. було прийнято новий закон «Про запобігання корупції». Згідно з ним при подачі декларації забороняється надавати інформацію «несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі». Форму подачі декларації регламентує старий закон «Про засади запобігання і протидії корупції», котрий досі лишається чинним в частині про фінансовий контроль. Згідно з цією формою, декларант зобов’язаний перерахувати майно, що перебуває у власності, оренді чи на іншому праві користування його членів сім’ї.

В Адміністративному кодексі за неповну інформацію віднедавна передбачений штраф, а за недостовірну в Кримінальному – позбавлення волі на строк до 2 років і права обіймати певні посади до 3 років. Однак ці норми працюватимуть лише з наступного року, тобто починаючи з декларацій за 2015 р.

11 серпня стало відомо про призначення Столара очолив київський міський штаб «Блоку Петра Порошенка-Солідарність», який утворюється до осінніх місцевих виборів. Про це «Українській правді» стало відомо з джерел, близьких до мера Києва Віталія Кличка.

Довідково:

У 2006 р. Вадим Столар пройшов до Київської облради за списком «Нашої України». У 2010 р. став нардепом від Партії Регіонів, однак у серпні 2012 р. вийшов з партії. З 2014 р. – депутат Київради, позафракційний.

Вадим Столар відомий як бізнес-партнер Вагіфа Алієва, разом вони зводили поряд зі станцією метро «Театральна» офісний центр, який під тиском киян віддали під Музей Києва.

Окрім того, за даними «Схем», родина Столара причетна до скандальної забудови на Микітській Слобідці. Його мати була співвласницею, а батько – директором фірми «Майк», на яку виводилася земля під вказане будівництво.

Також Вадима Столара пов’язують з будівельною аферою «Еліта-Центру»: в середині 2000-х він був співвласником ТОВ «Еліта-Будінвест», через ТОВ «Марс-1» частку в цій компанії мали Інна Майструк та Олександр Волконський, якого вважають організатором афери «Еліта-Центру». В цей же період, у 2004-2006 р.р., згідно з даними кримінальної справи обидві фірми – «Еліта-Будінвест» і «Марс-1» – входили в групу компаній, котрі шляхом фіктивних договорів на інвестування в житлове будівництво заволоділи коштами понад півтори тисячі громадян на суму 382 млн грн.

За інформацією руху «Чесно», Вадим Столар з червня 2014 року по березень 2015 року пропустив 23% засідань Київради. За законом «Про статус депутатів місцевих рад», пропуск понад 50% пленарних засідань протягом року є підставою для відкликання мандату.