Замголови Харківського земкадастру «забув» задекларувати 685 гектарів землі й бізнес дружини
06.08.2015   //   662 Переглядів

Заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в Харківській області Віталій Луценко не вписав у декларацію за 2014 рік орендовану землю та приватний бізнес родини. Про це стало відомо з наказів Держземагентства та орендних договорів, копії котрих є в розпорядженні «Наших Грошей».

Згідно із вказаними документами, наприкінці листопада 2014 р. Віталій Луценко взяв в оренду щонайменше 22 земельні ділянки загальною площею 684,58 га поблизу сіл Глибоке, Вільхівка, Руські Тишки, Липці та Тернова в Харківській області. Усі ділянки мають сільськогосподарське призначення (рілля) і були орендовані на 49 років.

Відповідні накази про передачу ділянок в оренду були видані Головуправлінням Держземагенства в Харківській області як орендодавцем в один день – 12 листопада 2014 р., а відповідні орендні договори між ним і Луценком укладені – листопада 2014 р. Замначальника цього самого обласного Держкадасту, котрий надав землю в оренду, Луценко був призначений в травні цього року, до того на державній службі був рік і два місяці.

наказ 1 наказ 2

Згідно з даними Реєстру речових прав на нерухоме майно, орендовані ділянки Луценко передавав у суборенду. Щонайменше три ділянки загальною площею 65 гектарів Луценко у лютому цього року віддав в оренду ТОВ «Велес-Агро». Фірма належить Олександру Трусову і Євгенії Остаповій.

витяг 1 витяг 2

Разом з тим дані про орендовану землю Луценко не вніс до декларації про доходи за 2014 р., котру подав при вступі на посаду замголови обласного Держгеокадастру.

Нагадаємо, у 2014 р. було прийнято новий закон «Про запобігання корупції». Згідно з ним при подачі декларації забороняється надавати інформацію «несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі». Форму подачі декларації регламентує старий закон «Про засади запобігання і протидії корупції», котрий досі лишається чинним в частині про фінансовий контроль. Згідно з цією формою, декларант повинен оприлюднити дані про землю,котру має не лише у власності, але й в оренді чи на інших правах користування.

Луценко 1с Луценко 4 с Луценко 8 с

Наразі Харківська облпрокуратура вже розпочала досудове розслідування в рамках кримінальної справи за фактом подання Луценком неповної декларації, а саме не внесення до неї відомостей щодо зареєстрованих за ним прав на користування земельними ділянками загальною площею 685 га.

прокуратура

Однак інформація про орендовану землю – не єдине, що Віталій Луценко не вписав до декларації. Згідно з затвердженою формою, декларант також зобов’язаний подати інформацію про бізнес свій і членів сім’ї – а саме розмір внесків до статутного капіталу товариства, підприємства або організації. Однак Віталій Луценко не задекларував бізнес своєї дружини – Аліни Луценко, котра є співвласницею двох фірм.

Перша – ПП «Авуар-Строй», основний вид діяльності – ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення. Цю фірму заснував сам Луценко в 2005р., а у 2010 р. її переоформили на нових власників – зокрема дружина Луценка з того часу утримує частку в 33%.

Друга компанія – ТОВ «НВФ «ТКС» (виробництво нетканих текстильних матеріалів і виробів із них, крім одягу). У ній дружина Луценка з 2010 р. так само має третину.

дружина фірма 1 дружина фірма 2