«Президент-готель», відданий Кауфману власником «Нашої ряби», купив агропродукції на 27 мільйонів
31.07.2015   //  

президент-готель фотоПрАТ «Президент-Готель» 21 липня за результатами тендерів уклало низку угод з ТОВ «Август-Систем» на постачання агропродукції у промислових масштабах на 27,27 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Придбано 3,5 тисячі тонн кормових пшеничних гранульованих висівок по 2300 грн./т, тисячу тонн кормового гороху по 7400 грн./т, а також 600 тонн цукру та 3 тис тонн бурякової меляси по невказаним цінам.

«Президент-готель» бажає отримати висівки у Херсонському торговому морпорту, горох у портах Миколаєва та Одеси, мелясу – у терміналі «Укрхарчозбутсировина» Дніпробугського морпорту (Миколаїв).

У конкурсній документації не повідомляється, навіщо державному підприємству така кількість агропродукції з постачанням у морські порти, що може свідчити про подальший продаж товарів за кордон.

Єдиним акціонером ПрАТ «Президент-Готель» є Фонд державного майна України. Компанія створена для управління «Президент-готелем» майже на 400 номерів, який був у віданні Державного управління справами.

Схема "Української правди"

Схема “Української правди”

У 2009 році майновий комплекс готелю було передано в оренду на 25 років ТОВ «Будівельна компанія «Квадр», яка за даними «Української правди» пов’язана з групою одеських бізнесменів Бориса Кауфмана і Олександра Грановського. Номінальними власниками «Квадру» є кіпрський офшор «Фесанес коммершл лтд» та ТОВ «Л.А.Р.К.». У ЄДР бенефіціари кіпрського офшору не вказані, а «Л.А.Р.К.» через ланцюжок засновників справді належить Борису Кауфману.

На момент здачі «Президент-готелю» в оренду Держуправління справами очолював Ігор Тарасюк, співвласник ПАТ «Миронівський хлібопродукт» («Наша ряба»). Готель тоді очолив син академіка Михайла Зубця Микола, якій є тестем Юрія Мельника – одного з топ-менеджерів «Миронівського хлібопродукту», який на той час був міністром агрополітики.

Після здачі готелю в оренду державне ПрАТ «Президент-Готель» припинило публікувати свої тендери у «Віснику держзакупівель». Вказані торги стали першими офіційно оприлюдненими з того часу.

Кіровоградське ТОВ «Август-систем» зареєстровано на Павла Христенка.

На усіх тендерах «Президент-готелю» єдиним конкурентом виступало ПП «Агрогермес-ШЕМ» Євгена Штиволоки з міста Долинське Кіровоградської області.