«Дельта Банк» Лагуна вивів 4 мільярди на фірми своїх співробітників
21.07.2015   //   347 Переглядів

Генеральна прокуратура отримала дозвіл на позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності ПАТ «Дельта Банк» з 2012 року по березень 2015 року.

Про це повідомляє «Первая инстанция» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 1 липня.

Одночасно дозволено зустрічні перевірки в пов’язаних між собою компаніях, які підозрюються у виведенні за кордон $535 млн, які «Дельта банк» придбав за 4,1 млрд грн. – це частина з 10 млрд грн., отриманих банком від НБУ у 2014 році у якості рефінансування.

При цьому, як встановили слідчі, окремі топ-менеджери цих компаній одночасно є співробітниками ПАТ «Дельта Банк».

Гроші перераховували на рахунки в латвійські банки «JSC Baltic International Bank» та «AS Trasta Komercbanka», а також «Amsterdam Trade Bank NV» наступним фірмам:

 • ТОВ «Трансінвест Україна» – $41,4 млн. Засновник – Світлана Гаревна Карт. Керівник підприємства з травня 2015 року. (Київ, вул. Крутий узвіз, 6/2 / А);
 • ТОВ «Ріал Істейт Компані» – $17,4 млн. Засновник – Оксана Юріївна Жиренко. Керівник з квітня 2015 року. (Київ, вул. Чигоріна, 49, група приміщень №82 в літ. А, оф. 4);
 • ТОВ «Еплада» – $51 млн. Засновник – Кириченко Ганна Віталіївна. Керівник з квітня 2015 року. (Київ, вул. Чигоріна, 49, група приміщень №82, літ.F, оф.2);
 • ТОВ «Ті Ел Сі Системс» – $67,4 млн. Засновник – Силяков Петро Анатолійович. Керівник з березня 2015 року, (Київ, вулиця Звіринецька, 63);
 • ТОВ «Саб-Р» – $45,6 млн.;
 • ТОВ «Український Бізнес-Франчайзинг» – $33,1 млн. Засновник – Матковський Євген Григорович. Керівник з квітня 2015 (Київ, Чигоріна, 49, група приміщень №82, в літ А, оф. 11);
 • ТОВ «Боні і Клайд» – $116 млн.;
 • ТОВ «Мерчант Хауз» – $19,5 млн. Засновник – Клименко Богдан Вадимович. Керівник з квітня 2015 року;
 • ТОВ «Зерноінтерторг» – $4,5 млн. Засновник – Аронова Оксана Миколаївна. Керівник з травня 2015 року. (Київ, провулок Новопечерський, 5);
 • ТОВ ТОВ «Агроновоком» – $8,4 млн. Засновник – Тихончук Олексій Володимирович. Керівник з грудня 2014 року;
 • ТОВ «Віса-Нова» $3,9 млн. Засновник – Чепурна Ізабелла Борисівна. З березня 2015 керує компанією Личко Олександр Львович;
 • ТОВ «Домо-тех-опт» $75,2 млн. Засновник – Нанікішвілі Михайло Олексійович. Керівник з травня 2015.

Угоди, укладені цими компаніями містять ознаки фіктивності і спрямовані на викрадення коштів, отриманих в порядку рефінансування від НБУ, прийшли до висновку правоохоронні органи.

Крім цього, ряд боржників банку припинили свої зобов’язання перед банком, посилаючись на сумнівне залік зустрічних вимог з іншими особами. За даними реєстру юридичних осіб, власниками зазначених компаній є:

 • «Іллічівський зерновий порт». Бенефіціарами є компанія Анельсон Индастрис Лімітед і Сергійчук Євген Васильович;
 • «Танк Транс». Компанія-засновник «Петергров Лтд» (Petergrow Ltd, адреса: третій поверх, вул. Регент 207, Лондон, Англія);
 • «Стройбуд Іллічівськ». Засновник «Іллічівськ констракшн». Керівник Бородін Павло Анатолійович.

В результаті зазначених втрат, ПАТ «Дельта Банк» був визнаний неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів фізосіб в березні 2015 року ввів тимчасову адміністрацію у фінустанову.

Ревізія потрібна, щоб встановити розмір ймовірної шкоди, а також для перевірки достатніх підстав і правильності проведення вищезазначених операцій «Дельта Банку» протягом 2012-2014 років.

Суд задовольнив клопотання і дозволив Держфінінспекції провести ревізію протягом двох тижнів, починаючи з 11 липня 2015 року.

Нагадаємо, у червні Фонд гарантування вкладів почав виплати вкладникам «Дельта-банку», які мають скласти 13,1 млрд грн. Отримані гривні вкладники конвертували у валюту, що призвело до падіння курсу гривні з 22 до 25 за долар останніми днями.

Як повідомлялося раніше, обсяг коштів на рахунках держкомпаній в «Дельта Банку» до моменту визнання його неплатоспроможним складав більше 8,4 млрд грн, крім того було рефінансування Нацбанку обсягом 9,3 млрд грн.

Кошти Державної іпотечної установи в «Дельта банку» становлять майже 3,5 млрд, «Укрексімбанку» – 1,6 млрд, «Ощадбанку» – 3,3 млрд.

Співвласник «Дельта Банк» Микола Лагун входив до сотні найбагатших українців за версією Forbes. У банку йому належали 69,89%. Решта частки – у агроекспортера Cargill.

Микола Лагун за часів президента Віктора Януковича став власником «Дельта банку», «Астра банку», «Омега банку» (раніше – «Сведбанк») і «Кредитпромбанку». Усі ці банки після втечі Януковича стали кризовими і держава мусила розраховуватись з їх вкладниками замість Лагуна.