Через скарги «Енергоатом» півроку не міг підписати угоду на 152 мільйони з «Радієм»
20.07.2015   //  

ДП «НАЕК «Енергоатом» 10 липня за результатами тендеру уклав угоду із ПАТ «НВП «Радій» на постачання обладнання вартістю 151,94 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено шафи електричних збірок для Южноукраїнської АЕС.

Найбільшими акціонерами кіровоградського «Радію» є швейцарська фірма «EnsolSA» та голова наглядової ради підприємства Євгеній Бахмач.

Єдиним конкурентом на цих торгах було ТОВ ПП «Славутич» (на 70% належить словацькому «ППА Контролл», решту ділять навпіл Микола Сіренко й Тарас Куриленко).

Цю закупівлю «Енергоатом» оголосив ще в грудні минулого року, однак тендер розтягнувся на півроку через оскарження в АМКУ з боку трьох фірм, які були невдоволені дуже короткими строками постачання.

Початково, оголосивши тендер, «Енергоатом» прописав термін постачання – березень 2015 р. Пізніше, в ході внесення змін до тендерної документації, строки змінили на поетапну доставку до листопада.

ТОВ «ТД Техенергоснаб» заявило, що замовник прописав строки, в які замовлення виконати неможливо, оскільки лише виробництво з поставкою займає 4-5 місяців. «Техенергоснаб» належить Юлії Ільченко, фірма відома тим, що розігрує тендери «Енергоатому» зі спорідненою компанією.

З схожою скаргою зверталася Електротехнічна корпорація «Елкор» – на думку учасника обладнання неможливо у затребувані строки ні виготовити, ні протестувати, ні доставити замовнику. Минулого року «Елкор» Юрія Пугачова також, як і «Техенергоснаб», був помічений у розіграші тендеру атомників.

Третій скаржник – ТОВ «Тріоджиз» – заявив, що виконати умови можливе лише у випадку, що продукція вже виготовлена та знаходиться на складі, що обмежує можливість компанії на участь у торгах. Компанія «Тріоджиз (власники Сергій Рябцев і Зоя Полікевич) заснована наприкінці минулого року – за три тижні до оголошення про закупівлю і тендерів раніше не вигравала.

«Енергоатом» зазначив, що закуповує обладнання з огляду на власні технічні потреби – відповідно до графіку проведення планово-попереджувальних ремонтів та в рамках програми підвищення безпеки енергоблоків атомних станцій. Тому як замовник він не зобов’язаний підлаштовуватися під окремих учасників ринку. Усіх скаржників «Енергоатом» звинуватив у зловживанні правом на оскарження і спробі зриву закупівлі, що може мати негативні наслідки – у тому числі загрожує безпечній експлуатації АЕС.

Окрім того, термін постачання було змінено – але жоден зі скаржників не зміг довести, що з вкластися у ці терміни неможливо, тож усі три скарги відхилили.

«Тріоджиз» також намагався оскаржити забезпечення пропозиції у розмірі близько 4 мільйонів, яку за словами скаржника важко здійснити в умовах дефіциту вільних коштів. Однак «Енергоатом» заявив, що ця скарга свідчить лише про відсутність у самого скаржника належних ресурсів для виробництва та постачання. Відтак цю скаргу також відхилили.