Залізниця знов злила оточенню нардепів Порошенка 73 мільйони, повикидавши дешевших конкурентів
26.06.2015   //  

ДП «Укрзалізничпостач» 24 червня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Експозиція» на закупівлю запчастин на суму 73,15 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено 546 тисяч комплектів пружних рейкових скріплень типу КПП для рейок Р65, до комплекту входить дві пружні клеми, дві ізолюючі вкладки і підрейкова прокладка. Ціна за одиницю склала 133,98 грн.

Власником ТОВ «Експозиція» значиться Андрій Бохенок, а директором – Михайло Врублевський. Фірма зареєстрована у Львівській області, у м. Городок на вул. Комарнівська, 66. Тут же прописана фірма «Квадрохім», співвласницями якої є Наталія Дубневич, дружина Ярослава Дубневича, і Тетяна Дубневич, дружина Богдана Дубневича.

Брати Дубневичі є народними депутатами від «Блоку Петра Порошенка». Окрім того на початку 2013 р. на Андрія Бохенка та ще низку фізосіб було перереєстровано ТОВ «Корпорація колійні ремонтні технології» (КРТ), яким раніше володіли брати Дубневичі. Пізніше остання фірма ще раз змінила власника й назву і зрештою була ліквідована в середині червня цього року.

Вигравати тендери «Експозиція» почала минулого літа, тоді фірма отримала замовлення від залізничників на 166,84 млн грн. Конкурент «Експозиції», ТОВ «АТ Механіка», намагалося оскаржити той тендер у суді, стверджуючи, що замовник штучно створив неконкурентні умови: по ходу закупівлі по суті замінив сам предмет закупівлі. Однак суд вимоги «Механіки» не задовольнив, оскільки зміни були оприлюднені на «ВДЗ» і відведені для цього законом строки порушені не були.

Загалом «Експозиція» за один рік отримала від залізничників замовлень на 305,39 млн грн.

Цього разу на тендер загалом подавалося 5 фірм. Двох учасників, вказану вище «Механіку» й «Транскомплдекст-С» (пропозиції дешевші відповідно на 3 і 5 млн грн.) відхилили – за технічну невідповідність по ТУ і ГОСТам, вони подали ТУ зі змінами, не погоджених «Укрзалізницею».

Таким чином конкуренцію «Експозиції» склали ТОВ «ЛьвівБуд» і ТОВ «Інтелект -М»

Директором і власником «Львівбуд» наразі є Тарас Ціж, до нього фірма належала Юрію Романюку. Нагадаємо, в лютому «Львівбуд» виявився єдиним конкурентом ТОВ «Технобуд» на тендері на добудову терапевтичного корпусу Городоцької лікарні за 33 млн грн. Власником «Технобуду» є Юрій Пастернак, який раніше був директором згадуваної вище «Корпорації КРТ» і нині лишається керівником ТОВ «ФК «Енергія-Інвест» Дубневичів.

Щодо «Інтелект-М», то фірма належить Миколі Зайцю. Єдиним видом діяльності цієї компанії в ЄДР зазначена гуртова торгівля паливом. Натомість сам Заєць разом зі згаданим вище Бохеноком був одним із того списку фізосіб, на котрих у 2013 р. переоформлювали ТОВ «КРТ» Дубневичів.