Оточення екс-очільника «Енергоатому» розіграло 15 мільйонів на Запорізькій АЕС
17.06.2015   //   150 Переглядів

ВП «Запорізька АЕС» 4 червня за результатами тендеру уклав угоду з ПАТ «Електропівденмонтаж-10» на будівельно-монтажні роботи вартістю 14,68 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Йдеться про впровадження системи контролю переміщення трубопроводів 1-го контуру на другому енергоблоці.

Єдиними учасниками тендеру були ТОВ «Кузнецовське НМП «Електропівденмонтаж» та ПАТ «Електропівденмонтаж-10». Ці дві фірми неодноразово розігрували тендери в структурі «Енергоатому».

Кузнецовське підприємство належить Олексієві Шкабою.

Основним власником «ЕПМ-10» є латвійське ТОВ «Амто» (88% акцій), власником котрого є белізький оффшор «Ларден Лімітед» (LardenLimited). Головою наглядової ради підприємства є Сергій Вікторов. За даними SMIDA, раніше Вікторов раніше працював в «Енергоатомі» заступником директора з контрольно-ревізійної роботи. Окрім того у 2001 р. «ЕПМ-10» разом з «Амто» заснували фірму ТОВ «Електропівденмонтаж-Інвестфінанс», власниками котрої вони лишаються і досі. Директором цієї фірми від заснування й до серпня 2011 р. був Сергій Череповський, відомий як бізнес-партнер Андрія Коврижкіна, чий батько Юрій Коврижкін очолював «Енергоатом» у 2008 р., а до того багато років був віце-президентом і першим віце-президентом держпідприємства. У 2004-2011 р.р. Коврижкін і Череповський були співвласниками ТОВ «ВТФ-АСС», а в 2005-2008 Череповський також очолював ще одну фірму Коврижкіна – «АСС-Інвест».