Генпрокуратура тягає на допити журналіста за розголошення інформації про курортні вояжі столичних суддів
17.06.2015   //  
судди вояжи

Дані «Слідство.Інфо»

Генеральна прокуратура порушила справу по факту «розголошення інформації з особливим доступом» щодо журналістів «Слідство.Інфо». Про це повідомив керівник телепрограми Дмитро Гнап.

«…На допит вчора довелось йти. Поки що як свідку. Виявляється судді дуже образились на той репортаж і подали заяву в Генпрокуратуру», – повідомив журналіст.

Справа стосується сюжету, у якому журналісти повідомили про дані виїздів за кордон суддів Окружного адмінсуду Києва, отримані від правоохоронців. Наприклад, голова цього суду Павло Вовк за останні чотири роки відвідав 18 країн, у тому числі туристичні Мальдіви, ОАЕ, Італію. Також було оприлюднено дані про те, що суддя Руслан Арсирій виніс кілька рішень коли він знаходився поза межами України.

«Ну ось по старій дружбі, певне, ГПУ їм відкрила провадження, щоб ми не лізли, куди не треба», – завважив Гнап.

судди

Нагадаємо, у листопаді 2014 року суддя Арсірій, разом з колегами Огурцовим та Погрібніченком прийняли рішення, яким не дали державі забрати у фірми «Голден Деррік» 20 газоносних родовищ, отриманих нею в часи Януковича. «Голден Деррік» контролюється близькими до біглого президента людьми: екс-міністром енергетики Ставицьким та екс-міністром АПК Присяжнюком.

Згідно літопису випускників харківської правничої академії, виходець з Донецька, суддя Руслан Арсірій має брата – Ярослава. Останній, згідно офіційної біографії працював в часи Януковича заступником губернатора на Кіровоградщині. Ця область традиційно вважалась вотчиною Едуарда Ставицького і жодне серйозне призначення тут не проходило повз нього. Колега Арсірія – суддя Огурцов, теж любить мандри. «Українська Правда» писала про нього, що в 2012-му році Огурцов ухвалив рішення, згідно з яким звільнив пов’язану з Межигір’ям фірму від сплати 2-х мільйонів гривень податків.

Але, поки Олексій Огурцов був на острові Маврикій, від його імені виносилися судові рішення. Так само і суддя Арсірій. Згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень, 15-го січня 2013-го року колегія за участі Руслана Арсірія виносила рішення стосовно телеканалу ТВі. Хоча, за даними правоохоронців, Руслан Арсірій в цей час був не в Києві, а десь в районі Ямайки.