Зять Кінаха з «Нафтогазу» опрацьовує депутатів, щоб ті поручилися на $30 мільйонів по кредиту його фірми
16.06.2015   //  

Кіровоградська міська рада на сесії 18 червня повторно розгляне питання надання гарантій по кредиту ДП «Кіровоградтепло ТОВ «ЦНТІ УНГА» від Європейського банку реконструкції і розвитку на $29,70 млн.

За даними «Перевесла», депутати вже розглядали це питання на останній сесії, але для його ухвалення не вистачило голосів. Тому проект рішення був відправлений на доопрацювання.

У квітні 2004 року Кіровоградська міська рада надала ТОВ «ЦНТІ УНГА» в оренду на 25 років цілісний майновий комплекс державного комунального підприємства теплових мереж «Кіровоградтеплоенерго». Через кілька місяців ТОВ «ЦНТІ УНГА» створила дочірнє підприємство «Кіровоградтепло», якому передало в оренду майно. До 2013 року підприємство рішенням міськради фірма була звільнена від сплати орендної плати, а потім два роки для неї діяв пільговий період – 0,5% від вартості майнового комплексу, або 405 тис грн. на рік.

Нинішній проект рішення про гарантії міськради перед міністерством фінансів ініціювали представники «ЦНТІ УНГА», які обіцяють спрямувати позику на суму $29,7 млн на побудову міні-котелень, відремонтувати теплові мережі, модернізувати власне підприємство та відновити асфальтне покриття у місцях ремонту. Депутати однак рішення не підтримали вказавши на те, що кредит береться фактично під заставу комунального майна, яке міська громада ризикує втратити. Окрім того, депутати вказують, що після використання коштів міні котельні залишаться у власності товариства. А це допоможе фірмі відмовитись від оренди ЦМК «Кіровоградтеплоенерго» та надавати послуги з теплопостачання напряму споживачам.

Засновником ТОВ «ЦНТІ УНГА» є Олександр Ковалко, колишній заступник голови правління НАК «Нафтогаз України». В відділі кадрів «Нафтогазу» кореспонденту «Наших грошей» повідомили, що нині Ковалко займає посаду керівника проектів та програм у сфері науково-технічноі діяльності. Ковалко одружений на Наталії Ковалко, прийомній дочці колишнього прем’єр-міністра Анатолія Кінаха.

За сьогоднішнім обмінним курсом НБУ, сума гарантій, яку від Кіровоградської міськради хоче отримати ДП «Кіровоградтепло ТОВ «ЦНТІ УНГА», складає 625 млн грн.