Онищенко і Шуфрич відвоювали у яхт-клубу землю у блатному Козині
16.06.2015   //   203 Переглядів

Суд залишив в силі розпорядження Обухівської райдержадміністрації від 16.01.2009 про виділення 6 га у власність громадянам. Про це свідчить постанова Київського апеляційного госпсуду від 13 травня.

Своєю постановою апеляційний суд скасував рішення Господарського суду Київської області від 6 жовтня 2014 р., яким розпорядження про виділення землі були визнані недійсними.

У 2009 році розпорядженнями Обухівської РДА передано у власність сімом громадянам для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку площею 14 га (по 2 га кожному).

Однак на момент виділення землі ГО Яхт-клуб «Борей» мало держакт на право користування 1,5 га з цих земель. У жовтні минулого року суд визнав недійсними тільки ті розпорядження, що стосувалися трьох ділянок площею 6 га, на які накладалася ділянка яхт-клубу.

Яхт-клуб подав апеляцію, оскільки хотів скасування розпоряджень щодо усіх 14 га. Апеляцію яхт-клубу задоволено не було.

Також апеляцію подав власник 6 га, передачу яких визнано незаконною. Цю апеляцію суд задовольнив і скасував попереднє рішення.

Суд виходив з того, що розпорядження РДА є актом одноразової дії, вичерпує свою дію фактом його виконання. Розпорядження РДА потягнули за собою певні правові наслідки, а саме перепродаж землі. Скасування розпоряджень РДА не породжує наслідків для нового власника земельної ділянки, оскільки захист порушеного права у разі набуття права власності на земельну ділянку має вирішуватись за нормами цивільного законодавства. Тому суд вирішив, що підстави для скасування розпоряджень РДА відсутні.

Спірні 14 га знаходяться у смузі між дамбою Конча-Заспа-Плюти і Канівським водосховищем на восьмому кілометрі від санаторію «Жовтень».

Земля яхт-клубу знаходиться в межах 6 га, які скупив нардеп Олександр Онищенко.

Більшу ділянку площею 8 га викупив народний депутат Нестор Шуфрич. Коли законність виділення стали оспорювати він особисто подавав апеляцію до суду. Суд першої інстанції зазначав, що землі яхт-клубу на ділянку Шуфрича не накладаються і навіть не межують із нею.

За даними держреєстру, ділянка 8 га сьогодні записана на батька нардепа Івана Шуфрича. Землю йому передано по договору дарування від 28 квітня цього року.

Яхт-клуб «Борей» вже не один рік судиться за свою землю. Зокрема, у 2008 році визнання недійсним держакту яхт-клубу на вказану ділянку площею 1,5 га через суд домагалося ТОВ «Затишне», а в 2011-2013 роках – прокурор Обухівського району, який представляв інтереси Козинської селищної ради.