Менеджер Зубика забудує 11 гектарів на Святошині житлом, ТРЦ і паркінгом
15.06.2015   //   911 Переглядів

Компанії ТОВ «Тревіс», ТОВ «Термогальванічний завод» і ТОВ «Тепличне господарство Веркон-Аґрус» збираються забудувати 10,62 га на просп. Перемоги житловими будинками, торгцентром і підземно-наземним паркінгом. Питання про землевідвід для цих фірм було розглянуто на засіданні Постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування 9 червня.

Компанії просили три земельні ділянки (5,82 га, 3,74 га і 1,06 га) в довгострокову оренду – на 20 років. Цільове призначення – для будівництва житлового комплексу з торгово-розважальним центром, приміщеннями громадського призначення та підземно-наземним паркінгом.

Початково земельна комісія готувала відмову у зв’язку з відсутністю детального плану території (ДПТ) на цих ділянках. Згідно з ст. 24 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», передача ділянок під забудову заборонена у разі відсутності плану зонування або ДПТ.

Однак з огляду на лист від забудовника про розробку необхідної документації комісія зняла з голосування проект про відмову – тобто землевідвід розглянуть знову після того, як буде готовий ДПТ.

Раніше вказані ділянки вже були оформлені на ці ж фірми, однак із іншим цільовим призначенням. Ділянку на 5,82 га взяв в оренду «Тревіс» у 2012 р. – для експлуатації виробничих, складських, адміністративних приміщень і будівель. З цією ж метою сусідню на 3,74 га виділили у 2011 р. «Термогальванічному заводу». Згідно з містобідвним кадастром ці ділянки належать до промислових земель. Третя ділянка, на 1,06 га ще на початку 2000-х була взята в оренду «Веркон-Аґрус» під ведення тепличного господарства по вирощуванню саджанців плодових та ягідних культур.

Синім позначено ділянку ТОВ «Тревіс», червоним - ТОВ «Термогальванічний завод», місце розташування ділянки «Веркон-Аґрус» невідоме.

Синім позначено ділянку ТОВ «Тревіс», червоним – ТОВ «Термогальванічний завод», місце розташування ділянки «Веркон-Аґрус» невідоме.

Донедавна власником усіх трьох фірм був екс-депутат Київради Валентин Дрозденко (2002-2006р.р.) Компанією «Тревіс» і заводом володіли кіпрська «Остера Лімітед» та ТОВ «Фірма «Тамара» Валентина й Ірини Дрозденко. Щодо «Веркон-Аґрус», то воно належало ТОВ «Галагани» Дрозденків і ТОВ «Нивки Сіті» (також заведені на «Остеру» й «Тамару»).

Наразі ж власниками всіх трьох фірм є дві кіпрські компанії – «Аджіндо Лімітед» і «ІСК Інвест Лімітед». Згідно з даними ЄДРПОУ, кінцевим бенефіціаром цих фірм є львів’янин Олег Санагурський.

веркон завод тревіс

Ще восени минулого року Санагурський розміщував оголошення про пошук роботи, у графі досвід зазначаючи, що раніше працював заступником керівника фірми «Інтергал-Буд», пов’язаної із Володимиром Зубиком – народним депутатом, наразі безпартійний і входить до депутатської групи «Відродження», до того – від Партії Регіонів. Наразі «Інтергал» записаний на Валерія Кулакова, довірену особу Зубика на виборах та його помічника у парламенті.

Окрім того Олег Санагурський донедавна значився співвласником ТОВ «Оріон-Експорт», разом із Оксаною Кіндрат, партнеркою рідною сестрою жінки Зубика – Ольги Петрук – по ТОВ «Лотус-Інвест». До Оксани Кіндрат партнером Санагурського по «Оріону» був сам Валерій Кулаков.