Порушено карну справу за коштовні шпали для залізниці на сотню мільйонів
11.06.2015   //   98 Переглядів

Управління МВС на Південно-західній залізниці почало досудове розслідування кримінального провадження щодо закупівлі шпал на 93,60 млн грн. держпідприємством «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» («УПП УЗ»). Про це повідомив «Центр протидії корупції».

На початку березня «УПП УЗ» уклало декілька угод на постачання дерев’яних непросочених брусів та шпал, за результатами яких договірні ціни збільшилися на 46% у порівнянні з цінами, за якими підприємство закуповувало ці товари влітку минулого року. Також закупівельні ціни були значно вищими від даних про ринкові ціни з відкритих джерел.

«Центр протидії корупції» разом з народним депутатом Сергієм Лещенком оскаржили цю закупівлю в прокуратурі Києва, звернення було перекинуто до управління МВС на Південно-Західній залізниці. Там повідомили про відкриття кримінального провадження за ознаками зловживання владою або службовим становищем. За цими статтями посадовцям світить до 3 років обмеження волі.

Також закупівля шпал була оскаржена в Державній фінансовій інспекції, т.в.о. голови якої Михайло Диба повідомив про проведення аналізу документів закупівлі.

Також тендери були оскаржені першому заступнику гендиректора «Укрзалізниці» Максиму Бланку. В свою чергу в.о. керівника «Укрзалізниці» Олександр Зародов повідомив, що експертні висновки, які замовили залізничники, свідчать про закупівлю ними шпал та брусів за ринковими цінами. А розбіжності з цифрами прайсів приватних виробників та продавців він пояснив застарілістю інформації на їх сайтах, а також відсутністю в їх цінах ПЛВ та витрат на доставку товару. Зародов послався на висновок експертного товарознавчого дослідження Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз та довідки торгово-промислових палат України

Нагадаємо, раніше «Наші гроші» проаналізували закупівлі «УПП УЗ» за останні шість років і встановили, що підприємство цілеспрямовано щорічно закуповувало шпали значно дорожче від ринкових цін.