Через війну з оточенням Фірташа держпідприємство втрачає родовище, на яке вже оформив ліцензію офшор «свободівця»
09.06.2015   //  

ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України» не вдалося розірвати договір з ТОВ «Капітал Ойл Україна». Про це свідчить рішення Київського апеляційного господарського суду від 25 травня.

У 2009 році «Західукргеологія» уклало договір з «Капітал Ойл Україна» про спільну діяльність з метою геологічного вивчення Городоцького газового родовища у Львівській області.

Дочірнє підприємство «Надр України» володіло спецдозволом на користування родовищем. А компанія «Капітал Ойл Україна» виступала в ролі інвестора. Згідно з програмою, у 2009-2011 рр. на роботи по вивченню родовища мали інвестувати 26,28 млн грн.

Як стверджує ДП «Західукргеологія», інвестор свої зобов’язань по договору не виконував. За період 2009-2013 рр. профінансовано тільки 0,94 млн грн.

Згідно з умовами договору, ДП «Західукргеологія» має право розірвати його, якщо протягом трьох місяців з дати виникнення зобов’язання інвестор не здійснює фінансування у повному обсязі; або якщо до 30 січня поточного року з вини інвестора учасники не затвердили програму спільної діяльності та бюджет.

«Капітал Ойл Україна» не розробило програму робіт, бюджет і фінансовий план на 2013 рік. Компанія повідомила, що у травні 2013 року в ДП «Західукргеологія» закінчувалась ліцензія. Відтак розробка програми і бюджету суперечила би договору та чинному законодавству. Фірма стверджує, про продовження спецдозволу їй ніхто не повідомив і вона дізналась про це тільки в грудні 2013 року.

Також «Капітал Ойл Україна» заявила, що не змогла приступити до фінансування робіт з вини «Західукргеології».

Фірма пояснила, що у 2009-2010 рр. фінансування не відбувалося за відсутності підписаних актів приймання-передачі робіт. У 2012-2013 рр. не були підписані вчасно договори по вибору місця розташування свердловини № 8 – Городок, та про відведення земельної ділянки під будівництво свердловини № 8 – Городок, що унеможливило фінансування робіт на вказаній свердловині, довго оформлялись звіти про незалежну оцінку майна, тощо.

У серпні минулого року Госпсуд м.Києва відмовив у позові про розірвання договору. ДП «Західукргеологія» звернулось з апеляційною скаргою, але її не задовольнили.

Апеляцію також подало ДП «Молтекс нафта і газ», яке отримало спецдозвіл на користування родовищем у листопаді минулого року. Це сталося менш, ніж за два місяці після того, як Львівський окружний адмінсуд анулював аналогічну ліцензію державної «Західукргеології».

«Молтекс нафта і газ» вимагала розірвання договору ТОВ «Капітал Ойл Україна» і ДП «Західукргеологія», оскільки остання вже не має ліцензії. Тепер виключне право на користування родовищем має «Молтекс нафта і газ». Однак суд скаргу не задовольнив, оскільки рішення суду першої інстанції приймалося у серпні 2014 р., коли спецдозволу апелянт ще не мав, а спецдозвіл ДП «Західукргеологія» ще не був анульований. Тому підстав для скасування судового рішення немає.

У жовтні 2014 р. суд анулював ліцензію ДП «Західукргеологія» за позовом Держгеонадра. Остання за зверненням нардепа від «Свободи» Олега Осуховського перевіряла роботи на родовищі. Тоді було з’ясовано, що річні обсяги видобутку газу не відповідають проектним показникам, не ведеться пошук і розвідка газових покладів, тощо. Оскільки за місяць після ревізії порушення не були усунуті, то Держгеонадра через суд добилася анулювання ліцензії.

Нині «Капітал Ойл Україна» записана на лондонську компанію «Лекстен Інвестментс ЛТД». У 2006-2011 рр. «Капітал Ойл Україна» була заведена на шведську компанію «Свенська Капітал Ойл», яка за версією «Forbеs» може контролюватись Дмитром Фірташем.

ДП «Молтекс нафта і газ» належить панамському офшору «Молтекс Бізнес», записаній на двох жителів Панами. Директором є Зварич Василь Петрович. Контактний телефон компанії (097) 912-09-51 збігається з номером клубу «Виноградарі Прикарпаття», членом якого є Василь Зварич. Свого часу івано-франківець Василь Зварич був інженером НДПІ ВАТ «Укрнафта». У 2007 році Василь Зварич балотувався до Верховної Ради за списком ВО «Свобода». У 2010-2011 рр. Зварич значився директором ТОВ «Західукргеологія», що має таку ж назву, як і вищезгадане держпідприємство.

Раніше журналісти з’ясували, що головний спонсор партії «Свобода» Ігор Кривецький пов’язаний з газовим мільярдером Дмитром Фірташем. У 2010-2013 рр. Ганна Кривецька (мати Ігоря Кривецького) через ТОВ «КАН» була співвласницею ТРЦ «Арена-Сіті» спільно з ТОВ «Передові технології плюс», що контролюється «Group DF International Real Estate Ltd» з групи компаній Дмитра Фірташа.