Нацгвардія купила китайських позашляховиків у оточення Порошенка на 10 мільйонів
08.06.2015   //  
Нацгвардія придбала автівки цієї моделі на 80 тис грн. дорожче.

Нацгвардія придбала автівки цієї моделі на 72 тис грн. дорожче.

Військова частина 3078 Національної гвардії України 2 червня уклала угоду з ТОВ «Дозор авто» на постачання автомобілів «Great Wall H3» на 9,94 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Нацгвардія придбала 20 повнопривідних спецавтомобілів супроводження автомобільних колон та вантажів по 497 тис грн. за штуку (близько $24 тис за нинішнім курсом НБУ).

Китайські позашляховики «Great Wall H3» (комплектація «Elite» 2014 р.в.) в Україні зараз продають по 425 тис грн. з акціонною пропозицією плюс 1 тисяча літрів бензину у подарунок.

У конкурсній документації не вказано, чим відрізняються дорогі позашляховики Нацгвардії від більш дешевих автівок для звичайних покупців.

Торги проведено за переговорною процедурою, зважаючи на складну соціально-політичну обстановку в державі та на виконання розпорядження ГУ НГУ від 25.03.2015 року №3/22/1-2187.

При заснуванні у червні 2012 р. компанія «Дозор Авто» називалася «Богдан Схід Авто». Її засновником було ПАТ «ЗНКІФ «СОВА», Олега Свинарчука, бізнес-партнера президента Петра Порошенка, який сам був співвласником до 2009 р. Фонд «Сова» є засновником низки компаній з групи «Богдан».

Наразі фірма вже під назвою «Дозор Авто» фірма записана на Владислава Бельбаса, він же директор. Бельбас ще наприкінці вересня відомий як директор напрямку вантажних автомобілів і автобусів «Хюндай Мотор Україна». Нагадаємо, «Богдан» є офіційним дилером «Хюндай».

«Дозор Авто» попри офіційну зміну власника все ще приписаний на вул. Електриків 29-а (Рибальський півострів), разом з корпорацією «Богдан», та низкою її фірм – ПАТ «АК «Богдан Моторс», ТОВ «Богдан-Електротранс», «Богдан-Автотрейд» тощо.

Нещодавно Свинарчук змінив фамілію на Гладковський (по матері) і у серпні президент призначив його головою Міжвідомчої комісії по військово-технічному співробітництву та експортному контролю, яка контролює весь експорт зброї з України.