Вдові партнера Юри Єнакіївського поки не вдалося уникнути подорожчання оренди заводу у Маріуполі
07.06.2015   //   103 Переглядів

Суд відмовився визнати законним тлумачення ТОВ «СРЗ» договору з Фондом держмайна про оренду «Азовського судноремонтного заводу». Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Харківської області.

У червні 2003 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Донецькій області та ТОВ «СРЗ» було укладено договір оренди строком на 10 років на цілісний майновий комплекс ДП «Азовський судноремонтний завод» у Маріуполі.

В 2013 році ТОВ «СРЗ» завдяки рішенню господарського суду Донецької області залишеним в законній силі постановою Вищого господарського суду України було украдено додаткову угоду, якою було ще на три роки продовжено строк оренди. Також ця угода передбачала, що буде проведена нова оцінка майна Азовського судоремонтного заводу, вартість якого в 203 році була оцінена в 567.40 млн грн.

В період судового протистояння з ФДМУ «СРЗ» вказувало, що втричі перевиконало темпи інвестиційної програми, розрахованої на 120 млн грн. та провело масштабні невід’ємні поліпшення. Наприклад, інвестувало в модернізацію флоту та інфраструктуру.

З матеріалів справи також відомо, що 28 лютого 2015 року з метою Фондом держмайна було створено комісію з оцінки державного майна – цілісного майнового комплексу ДП «Азовський судноремонтний завод». Але цей наказ ФДМУ «СРЗ» скасувало в Харківському окружному адміністративному суді. Натомість фірма подала зустрічний позов, в якому вимагала визначити, що запланована інвентаризація та оцінка майна заводу має бути проведена станом на кінець травня 2013 року – перед підписанням в середині червня того року додаткової угоди.

З матеріалів єдиного судового реєстру відомо, що укладаючи в 2013 році додаткову угоду «СРЗ» погодилося за власні кошти провести інвентаризацію та оцінку майна судоремонтного заводу. З матеріалів судової справи того року відомо, що представники Фонду держмайна очікували збільшення орендної плати після проведення цих процедур в п’ять разів.

Але тепер Господарський суд Харківської області встановив, що «СРЗ» так і не провів інвентаризацію майна, а відповідно, не можливо провести його оцінку. Крім того, суд надійшов висновку що в разі задоволення позову «СРЗ» суттєво змінить зміст договору про оренду заводу. В тому числі, мова йде про порядок оплати оренди та її вартість. А тому вирішив відмовити в задоволенні позову.

Власником ТОВ «СРЗ» є кіпрська компанія «UITC limited». Прес-служба компанії «СРЗ» повідомила «Нашим Грошам», що єдиним бенефіціаром «UITC Limited» є Світлана Савчук. Це вдова Олександра Савчука, який був співвласником ПрАТ «Азовмаш» разом зі структурами екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка.