Херсонські депутати планують віддати свердловину фірмі з проекту Каськіва (виправлено)
05.06.2015   //   332 Переглядів

(виправлено кількість свердловин)

Херсонська обласна рада в планує дати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю «КИ ОФ ХЭЛФ» на користування свердловиною з метою геологічного вивчення надр, у тому числі для дослідно-промислової розробки підземних вод.

Відповідний проект рішення зареєстровано на сайті облради і його депутати мають розглянути на своєму засіданні сьогодні.

Мова йде про свердловину № 17 – 255, яка розміщена на території Цюрупинської міської ради Херсонської області і на використання якої облрада має надати спецдозвіл.

З відкритих джерел відомо, з 2013 року ТОВ «КИ ОФ ХЭЛФ», задіяне в національному проекті «Якісна вода», який було запущено в 2011 році Держагентством з інвестицій та управлінням національними проектами, який тоді очолював Владислав Каськів. Цей проект передбачав розміщення автоматів з продажу артезіанської води у 15 містах України.

В рекламній інформації ТОВ «КИ ОФ ХЭЛФ» від 6 червня 2011 року за місце видобуту вказано Цюрупінський район., з місцевого джерела продукція постачається під ТМ «Жива вода».

Але в листопаді 2013 року Цюрупінська районна рада відхилила клопотання «КИ ОФ ХЭЛФ» про надання погодження на геологічне вивчення .

З єдиного реєстру судових рішень відомо, «КИ ОФ ХЭЛФ» придбала свердловину у ВАТ «Винрозсадник». В суді фірма вказала, що не має нотаріально завіреної угоди про купівлю через те, що продавець ліквідувався. І в 2014 році справу виграла. До речі, того ж року на підставі рекомендації постійної комісії Цюрупінської районної ради, попереднє рішення депутатів про відхилення клопотання «КИ ОФ ХЭЛФ» було скасовано судом.

ТОВ «КИ ОФ ХЭЛФ» належить жительці Миколаєва Світлані Щурко та одеситу Юрію Юріцину. Вони заснували цю фірму в 2009 році, але Юріцин в 2011 році на декілька років виходив з засновників підприємства, і в цьому списку його змінювала інша одеситка – Клара Дронова. Зі ЗМІ відомо, що Дронова – це теща Юріцина, вона була засновником будівельної компанії «Софора-юг».

Керівником «КИ ОФ ХЭЛФ» вказано Василя Щурка – сина Світлани Щурко, яка сама до 2012 року очолювала цю фірму. За даними місцевих ЗМІ, в регіоні Щурко відома як директор магазину «1001 дрібниця».

В Миколаєві фірма використовує подвійну назву в своїй торговій марці «Жива вода, ключ здоров’я». Відомо, що під ТМ «Ключ здоров’я» продавало воду приватне підприємство «Р.В.Ц» з міста Яснувата Донецької області. Його засновниками є Аліна Доноха та Володимир Ковалевський. У свою чергу депутат Донецької облради Микола Доноха був консультантом проекту «Якісна вода». ЗМІ називають співзасновника «Р.В.Ц.» Ковалевського людиною екс-віце-прем’єра Бориса Колесникова.

Нагадаємо, після опублікування статті авторів «Наших Грошей» про крадіжку сотень мільйонів гривень у підвідомчих Держінвестпроекту підприємствах, уряд у квітні 2015 року вирішив ліквідувати агенцію.