Колишня фірма Клименка після переїзду з ДНР продала одеситам антрациту від терористів на 7 мільйонів
04.06.2015   //   363 Переглядів

ТОВ «Донвуглересурси» 14-15 травня отримало підряди на постачання вугілля закладам освіти Одеської області на 7,01 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Відділ освіти Тарутинської райдержадміністрації замовив антрацитове вугілля марки АКО на 3,53 млн грн. по 2 304 грн/т, Саратської РДА – на 3,48 млн грн. У останньому випадку замовлено вугілля газової групи та антрацит, однак ціни на окремі марки не оприлюднено.

Нагадаємо, після захвату частини Донбасу проросійськими сепаратистами в Україні взагалі не добувається антрацит. Його добували лише на захопленій частині Донбасу.

«Донвуглересурси» було засновано ще у 90-х роках. До 2012 року засновниками фірми, яка тоді була прописана у Єнакієве, були мешканці Донецької області Геннадій Агуріцин, Лев Гриншпун та Андрій Новиков.

У 2012 році міноритарним власником фірми лишився лише Новиков, а 99% статутного капіталу відійшло Антону Клименку, брату тодішнього голови Міністерства доходів і зборів Олександра Клименка. Фірму було перереєстровану у Донецьку.

Саме на 2012 рік, коли Клименко став власником «Донвуглересурсів» припали найбільші успіхи фірми на державних тендерах – майже 270 мільйонів гривень з загального здобутку 566,18 млн грн. за весь час з моменту заснування «Вісника держзакупівель» у 2008 році.

У 2013 році частка Клименка у фірмі була перереєстрована на кіпрський офшор «Малтіфанк трейд лтд». А згодом «Донвуглересурси» були перереєстровані у Дружіківці, що знаходиться на підконтрольній Україні території.