Проти «Наших Грошей» порушили карну справу за повідомлення про крадіжки у «Нафтогазі» угрупування Курченка
28.05.2015   //   1125 Переглядів

Слідчий Бориспільського МВ ГУМВС в Київській області П’янило В.А. веде досудове розслідування по кримінальному провадженню щодо завдання «майнової шкоди» компанії «Фінанспромгаз» шляхом розповсюдження «недостовірної інформації». Про це повідомив головний редактор сайту «Наші Гроші» Олексій Шалайський, який 27 травня отримав офіційний запит від слідчого.

Слідчий П’янило веде справу щодо публікації «МВС вважає, що Курченко вкрав у «Нафтогазу» не тільки газ, а і бензину на 450 мільйонів«.

клєвєта

У ній повідомляється про те, що суд у березні 2015 року дав санкцію Міністерству внутрішніх справ на позапланову ревізію «Нафтогазу України» в рамках кримінального провадження щодо можливого незаконного заволодіння 33 тис тоннами «нафтогазівського» бензину на 450 млн грн. фірмою «ГазУкраїна-2020» ще у 2012 році.

«Наші Гроші» з посиланням на рішення суду описали історію та оприлюднили назви компаній, які фігурували у провадженні. Однак назви «Фінанспромгазу» серед них взагалі не було і у публікації вона не згадувалась взагалі.

Наразі слідчого П’янило цікавить «порядок розміщення статей» у «Наших Грошах» та дані про особу, яка розмістила вказану статтю.

В аналогічну ситуацію також потрапило видання «Інсайдер», проти якого також порушено кримінальне провадження за поданням «Фінанспромогазу».

Після оприлюднення цих фактів Олексієм Шалайським у фейсбуку, народний депутат Антон Геращенко зателефонував головному редактору «Наших Грошей» та оприлюднив свою позицію також у фейсбуку щодо фірми «Фінпромгаз», яка за словами Геращенка «має, за деякими даними, відношення до Сергія Курченко».

«Виходячи з листа слідчого, кожен журналіст, який пише про нанесення збитків державі тією чи іншою компанією, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за ст.192. КК «Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою», що є, в даному випадку, повним маренням!», – заявив Геращенко.

Він зазначив, що цей факт – «приклад кричущої некомпетентності або корумпованості слідчого або того, хто незаконно мав на нього тиск».

Радник глави МВС також заявив, що цей факт не залишиться безкарним.

«Всі необхідні рішення для перевірки і притягнення до відповідальності винних посадових осіб Бориспільського райвідділу міліції і безпосередньо слідчого П’янило – Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим прийняті», – підкреслив Геращенко.

Він також пообіцяв опублікувати результати розслідування найближчим часом.