Після того, як Кабмін обмежив ціну диплома в 34 грн, у Запоріжжі накупили їх по 79 грн
25.05.2015   //  

Запорізький національний технічний університет 18 травня замовив ПрАТ “Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій” виробництво дипломів на суму 841 тис. грн. Про це повідомляється у “Віснику державних закупівель”, пишуть «Наші гроші-Запоріжжя».

Замовлено послуги з обробки даних та створення 5215 дипломів та їх графічної персоналізації, послуги з обробки даних та створення   5400 додатків до диплома про вищу освіту європейського зразка та їх графічної персоналізації.

Таким чином ціна одного документа склала 79 грн.

Тим часом у квітні Міністерство освіти у своїх роз’ясненнях повідомляло, що Постанова Кабінету міністрів від 30 березня встановила граничну вартість документа про вищу освіту  – 34 грн (замість минулорічних 79 грн).

Ця ж Постанова доручила Міносвіти затвердити форму документа (зміст викладу інформації), оскільки відповідно до Закону України «Про вищу освіту» відтепер ВНЗ самостійно виготовляють та видають документи про вищу освіту, займаючись у тому числі визначенням їх дизайну, способу та місця виготовлення.

У 2015 році міністр освіти Сергій Квіт заявив, що диплом про вищу освіту більше не має бути пластиковим і може бути паперовим.

Разом із тим Запорізький національний технічний університет придбав пластикові дипломи за старою ціною у компанії, яка вже довгі роки є фактичним монополістом на цьому ринку. Окрім того закупівля відбулась не через відкриті торги, а за переговорною процедурою.

ВНЗ обґрунтував її тим, що “НДІ прикладних інформаційних технологій” запатентувало та зареєструвало як об’єкти інтелектуальної власності способи обробки інформації та складові комп’ютерної програми ІВС “Освіта”, в рамках якої виготовляються документи про загальну середню освіту на основі фотокомп’ютерних технологій.

Акціонерами “НДІ прикладних інформаційних технологій” є ректор “Київського політехнічну інституту” Михайло Згуровський, та керівники означеного НДІ Валентин Прокоф’єв, Віктор Бобовкін і Юрій Воробйов.

З моменту заснування «Вісника держзакупівель» у 2008 році було опубліковано дані про державні підряди ПАТ «НДІ прикладних інформаційних технологій» на 430,14 млн грн.

 У травні Міністерство освіти замовило у цього підприємства     893 тисячі документів про загальну середню освіту по 34 грн./шт. на суму 30 млн грн.