Рідна фірма нардепа від «Самопомочі» і німці продавали Україні газ дорожче від «Газпрому»
21.05.2015   //   703 Переглядів

У лютому 2015 року «Нафтогаз України» купував найдорожчий газ у компаній Noble CFL і TrailStone, газ яких обійшовся НАК в 402 і 388 дол / тис. кубометрів відповідно. Це вище ціни «Газпрому» на 68 і 60 доларів, вище всіх інших європейських постачальників Середньозважена на 27 доларів. Про це пише Сергій Щербина у «Інсайдері».

Сума «переплати» за газ і його транспортування від цих двох компаній в лютому склала близько 20 млн доларів в порівнянні з ціною «Газпрому».

Глава НАКу Андрій Коболєв і його головний радник Юрій Вітренко Відмовилися повідомити конкретні цифри. Однак наголошують на тому, що ціни для європейських компаній були меншими.

«У першому кварталі ми не закуповували газ у європейських компаній дорожче, ніж ціни «Газпрому», – сказав Вітренко.

Відповідаючи на питання про нові постачальниках, головний радник керівника НАК заявив: «Можу лише сказати, що НАК співпрацює з компаніями TrailStone і Noble».

TrailStone в 2013 році заснували колишні керівники Deutsche Bank AG спільно з великої американської компанією Riverstone Holdings LLC.

Інтереси цього трейдера в Україні, зокрема, представляє Павло Левін. З 2008 по 2014 рік Левін трудився в німецькому концерні RWE.

У ще одного нового постачальника – Noble CFL – простежуються очевидні зв’язки з Україною. Ця фірма – дочірня структура гонконгської Noble Group, однієї з найбільших світових торгових компаній. Основний профіль діяльності – сільське господарство. З 2008 року Noble Group працює в Україні. Її дочірня структура – «Нобл Ресорсиз України» – останнім часом стала фігурантом публікацій про скандали у «Державній продовольчо-зерновій компанії».

З 2008 по 2013 рік український представництво Noble очолював Іван Мірошниченко, нинішній народний депутат від «Самопомочі». У грудні 2014 року прем’єр Аресеній Яценюк особисто пропонував призначити Мірошниченко віце-прем’єром. До орбіті Мірошниченко відносять також нинішнього главу МінАПК Олексія Павленка.

Заступником Мірошниченко в «Нобл» був нинішній депутат Київради від «Самопомочі» Юрій Вахель. Ця людина досі числиться одним з підписантів української філії Noble. З 2011 року Вахель є співзасновником благодійного фонду «Просвітницька фундація ім. Андрея Шептицького» разом з Лілією Гриневич, близьким до Яценюка депутатом від «Народного фронту».

Нині Мірошниченко офіційно не має відношення до «Нобл Ресорсиз Україна». Цю компанію зараз очолює Володимир Осадчук. Але Мірошниченко та Осадчук є бізнес-партнерами – їм належить рибне господарство «Хутір на околиці» в Іванківському районі Київської області.