Прокурор неквапом докопався до 40-мільйонної угоди на збагачення вугілля з фірмою з території ДНР
08.05.2015   //   532 Переглядів

Суд визнав недійсним договір між ПАТ «Лисичанськвугілля» (Луганська обл.) і ТОВ «Донецьквуглезабезпечення» по переробці вугілля вартістю 38,7 млн грн. про це свідчить рішення Господарського суду Харківської області від 23 квітня.

Спірний договір уклали 15 вересня 2014 року. Йшлося про переробку 645 тис тонн рядового вугілля по 60 грн/т, що відповідало довоєнній угоді на збагачення вугілля на потужностях ТОВ «Луганська вуглезбагачувальна компанія» з групи народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Заступник прокурора Луганської області звернувся до суду лише у січні – через чотири місяці після укладання угоди. Він вимагав розірвання договору через порушення проведення переговорної процедури закупівлі послуг з переробки вугілля на збагачувальних фабриках.

«Лисичанськвугілля» обґрунтувало неконкурентну процедуру закупівлі проведенням антитерористичної операції. У зв’язку з АТО кількість працюючих збагачувальних фабрик, до яких існують під’їзні шляхи від Лисичанська, обмежена. Крім того, видобуток вугілля є неперервним технологічним процесом, який неможливо зупинити на тривалий час без шкідливих наслідків.

Проте з’ясувалось, що інформація про цю закупівлю не була внесена до річного плану закупівель «Лисичанськвугілля».

Відтак суд визнав, що процедура закупівлі пройшла з порушенням, а зміст договору не відповідає законодавству. Саме це і стало підставою для визнання недійсною угоди між «Лисичанськвугіллям» та «Донецьквуглезабезпечення» на 38,7 млн грн.

Наскільки була виконана угода і скільки грошей по ній вже було перераховано у суді не повідомлялось. Разом з тим відомо, що 14 квітня «Лисичанськвугілля» найняло нового підрядника для переробки вугілля – ТОВ «Збагачувальна фабрика №105», що зареєстровано у Селідове на представників оточення Сергія Кузяри, одного з топ-менеджерів вуглепрому часів Януковича.

Фірма «Донецьквуглезабезпечення» зареєстрована у окупованому терористами ДНР Донецьку на донеччанина Ігоря Коломійка, директором є Анатолій Подопригора. На суді прокурор також надав дані, що у статуті фірми серед видів діяльності не значиться збагачення рядового вугілля, що суперечить закону про держзакупівлі. За даними ЗМІ, виробничі потужності «Донецьквуглезбагачення» знаходяться на територіях, які контролюють терористи ДНР.

«Донецьквуглезабезпечення» пов’язане з групою екс-нардепа Андрія Орлова. Його фірма «Енергоімпекс» разом з «Донецьквуглезбагаченням» є акціонером ПАТ «Стахановська збагачувальна фабрика».

У 2012 році Подпригора був директором ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика «Селидівська». Співвласниками останньої є вже згадане ТОВ «Донецьквуглезабезпечення», а також ТОВ «Енергоуправління» (засновники – Олександр Кольцов, Ольга Орлова і «Capital International LLC»), ТОВ «Днестренерго» (Максим Новохатський і Дмитро Іванов), ТОВ «Енергобуд» (Людмила Макарова), ТОВ «Озон-3000» (Віталій Проценко).