Резиденція Порошенка вперше заплатить «ударівцям» півмільйона за опалення
28.04.2015   //  

Державна організація «Резиденція «Залісся» 21 квітня уклало угоду з ТОВ «Укртепло Київ» на опалення у 2015 році на суму 470 тис грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Замовлено поставку 356 Гкал водяної пари для опалення по 1321 грн/Гкал. Це один з найвищих показників для опалення альтернативними видами палива.

 «Залісся» замовило опалення від цієї фірми по переговорній процедурі, бо «Укртепло Київ» є єдиним постачальником тепла у мережу державної резиденції від власного котельного обладнання. У попередні роки «Залісся» не публікувало дані про закупівлю послуг опалення у сторонніх організацій.

«Залісся» (с. Богданівка Броварського району) є однією з державних резиденцій президента України. Раніше тут відзначав своє 60-річчя Віктор Янукович, у 2014 році тут влаштував прийом з нагоди свого 49-річчя Петро Порошенко.

«Укртепло Київ» входить у групу фірм, які минулого року отримали підтримку Київської обласної ради у програмі переведення комунальних закладів на опалення альтернативними видами палива (тирса, пелети, дрова) з традиційних вугілля та газу.

Засновниками компанії є ТОВ «Сет інвест», кіпрська фірма «Таканор партісіпейшен лімітед» (Tacanor participation limited) та шотландська «Італія нетворк ел.пі» (Italia network lp).

У «Сет інвесту» четверо власників: Сергій Дем’янов, Марина Машинська, Марія Швед і Ольга Надєїна. Ця фірма і вищезгаданий офшор «Таканор»  також є засновниками ТОВ «Український правовий дім» разом з екс-головою Бориспільської райдержадміністрації Андрієм Гріненком. Раніше до складу власників особисто входив Іван Надєїн, який у 2012 році балотувався до парламенту за списком УДАРу.

«Укртепло Київ» та пов’язані з ним фірми «Київцентртепло» та «Київоблтепло» почали активно освоювати ринок опалення комунальних підприємств Київської області у 2014 році, після обрання головою Київської облради Миколи Бабенка (УДАР). Директором останніх фірм є Володимир Костіков, відомий як бізнес-партнер впливового нардепа від УДАРу Артура Палатного.

Нагадаємо, на останніх виборах до Верховної Ради та Київради УДАР та Блок Петра Порошенка йшли загальними списками.

Директором «Укртепло Київ» з березня 2014 року є Руслан Павлович Щава. Людина з таким ПІБ у 2014 році була відома як заступник начальника Головного управління Міндоходів України у Київській області.

Докладніше про експансію «ударівських» фірм на ринку Київщини за часів Бабенка у статті «Нова схема від нової влади».