Контрольоване Ахметовим «Західенерго» віддало 98 мільйонів на ремонти ахметівському ДТЕКу
23.04.2015   //  

ПАТ «ДТЕК Західенерго» 14 квітня за результатами тендеру уклало угоди з ТОВ «Інтеренергосервіс» на ремонт устаткування на загальну суму 98,27 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Із вказаної суми 55,27 млн грн. піде на ремонти Бурштинської ТЕС (Івано-Франківська обл.), решта 43 млн грн. витратять на Ладижинську ТЕС (Вінницька обл.).

Основним власником фірми «Інтеренергосервіс» є голандська фірма «ДТЕК Енерджі Б.В.», їй належить 99% компанії. Ще 0,99% належить ТОВ «ДТЕК Енергія», а решта 0,01% записані на ТОВ «Перший радник», яке засновували Олексій Захарчук, відомий як заступник директора зі стратегій розвитку ДТЕК, та нинішній голова НКЦПФР Дмитро Тевелєв. Наразі «Перший радник» зареєстровано на Захарчука та Аліну Геза.

Вигравати тендери фірма «Інтеренергосервіс»  почала наприкінці 2013 р., за цей час отримала замовлень на 530,90 млн грн. – усі в структурі підконтрольних ДТЕК компаній.

Єдиним конкурентом фірми на нинішніх торгах було ПП «Енергодаррембуд». Наразі власником цієї фірми зі статутним капіталом в 15 тис грн. є Василь Копилов, до літа 2010 співвласником також був Олександр Овчинніков. За останні сім років ця фірма виграла тендерів на 12,23 млн грн., також усі в системі ДТЕК.

Нагадаємо, основним власником «ДТЕК Західенерго» є DTEK Holdings Limited, однак пакет у розмірі 25% належить державній НАК «Енергетична компанія України».

Нагадаємо, зараз у Києві проходять акції шахтарів, які вимагають від держави підняття зарплати. Більшість шахтарів представляють підприємства ДТЕК.