Київській міськраді не вдалося повернути 2,2 га землі через те, що забудовник 10 років її не використовує
15.04.2015   //   433 Переглядів

Вищий господарський суд відмовив Київській міській раді в задоволенні позову до ТОВ «НІКО ІНВЕСТ» про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Про це сказано в постанові суду від 7.04.2015 року.

В серпні 2004 року між Київською міською радою та ТОВ «НІКО ІНВЕСТ» було укладено договір про  оренду на 25 років земельної ділянки площею 2,24 га за адресою просп. Миколи Бажана, 151-б (кадастровий номер 8000000000:90:009:0019), вартість якої оцінена в 50 млн грн. Планувалося, що ТОВ використає ділянку для будівництва та експлуатації торгівельно-офісного центру.

Одним з пунктів договору було передбачено, що фірма має завершити забудову ділянки через п’ять років. Документ також передбачав, що міськрада може в односторонньому порядку розірвати його, якщо «НІКО ІНВЕСТ» порушить строки забудови.

У травні  2014 року Департамент земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації провів обстеження земельної ділянки і виявив, що за цільовим призначенням вона не використовується. Інспектори вказали, що побачили ділянку, огороджену залізним парканом, за яким на місці торгівельно-офісного центру росли дерева та кущі.

Тому прокуратура в інтересах столичної міськради звернулася до господарського суду про розірвання договору через нецільове використання земельної ділянки.

Але Господарський суд Києва, а пізніше і Київський апеляційний господарський суд, стали на бік забудовника. Вони встановили, що ТОВ «НІКО ІНВЕСТ» подала позов в 2009 році, яким довело незаконність пункту договору, яким передбачалось будівництво торгівельно-офісного центру в п’ятирічний строк після держреєстрації договору. В свою чергу, київська влада тоді відмовилася від апеляцій, що дозволило судовому рішенню про корегування договору вступити в законну силу.

В свою чергу,  Київський апеляційний суд відмовив столичній міськраді, яка намагалася довести, що Цивільний кодекс дозволяє розірвати договір у випадку невикористання земельної ділянки для забудови протягом 3 років. Але суд трактував, що ця норма передбачає відсутність будівельних робіт на ділянці три роки підряд, а тому не може розповсюджуватися на дії «НІКО ІНВЕСТ».

Тепер Вищий господарський суд встановив, що суди попередніх інстанцій розглянули справу всебічно і об’єктивно, а тому вирішив касаційну скаргу Київської міської ради залишити без задоволення.

«НІКО ІНВЕСТ» – будівельний підрозділ групи компаній «НІКО», яка спеціалізується на автомобільному бізнесі, операціях в фінансовому секторі і транспортних та митно-брокерських послугах. Засновниками «НІКО-ІНВЕСТ» є кіпрська компанія «ВРЕСТОН ЛІМІТЕД» та ТОВ «Компанія з управління активами «Ковін капітал». Останню заснували компанія з Віргінських островів «ІФЛ Інтернешнл файненс енд лізинг лімітед» та Володимир Гнатишин. Він на початку 2000-років разом з нинішнім міністром юстиції Павлом Петренком був співзасновником ТОВ «Юридична консалтингова група “JUSTICIA SERVICE” (Чернівці).