Коломойський стане найбільшим кредитором під час банкрутства «Аеросвіту». З вимогами в 3 мільярди
15.04.2015   //  

Господарський суд Київської області прийняв до розгляду заяву Ігоря Коломойського як фізичної особи  про визнання кредиторських вимог до ПАТ «Авіакомпанія «Аеросвіт» на 2,99 млрд грн.

Відповідне рішення суд ухвалив 6 квітня, призначивши розгляд справи на 22 квітня.

Справу про банкрутство «Авіакомпанії «Аеросвіт» Господарський суд Київської області порушив  4 березня 2015 року за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Тенак». Фірма вимагала сплатити їй борг в розмірі 4,44 млн грн.

ТОВ «Тенак» зареєстрована в Дніпропетровську в готелі «Аеропорт». Засновниками підприємства виступають п’ять фірм: «Ентрі-7», «Пройм груп лтд», «Сталькар», «Ятонга» та «Пальмара».

Ця фірма вже зверталася до суду в 2013 році про стягнення з «Аеросвіту» 4,3 млн грн за поставлену алкогольну продукцію. Тоді Господарський суд Київської області вперше розпочав справу про банкрутство «Аеросвіту», яке ініціювала сама авіакомпанія, заявивши про заборгованість перед кредиторами в розмірі 4,27 млрд грн.

Цікаво, що в цей раз розпорядником майна «Аеросвіту» суд призначив Леоніда Талана, який мав таку ж посаду і два роки тому. Щоправда, на початку 2013 року Київський апеляційний господарський суд за скаргою Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області скасував порушення справи, а Вищий госпсуд підтримав це рішення.

Після цього «Тенак» знову звернувся з заявою про банкрутство «Аеросвіту». Вимоги Ігоря Коломойського будуть долучені саме до цієї справи.

До 2012 року «Аеросвіт» була найбільшою авіакомпанією в Україні. В 2007 року авіакомпанія разом з «Донбасаеро» створили стратегічний альянс – «Українська авіаційна група». В 2010 році до альянсу приєдналася «Дніпроавіа», почавши інтеграцію в групу «Роза вітрів». Пізніше «Дніпроавіа» вийшла з альянсу, а «Донбасаеро» збанкрутувала. Всі вище згадані авіакомпанії контролювалися фірмами, що афільовані з бізнес-групою «Приват». 22,4% акцій компанії належить Фонду держмайна.