В родини екс-заммера Енергодара, який бульдозером валив самобуди, не можуть забрати самовільно забудований гектар набережної
06.04.2015   //   64 Переглядів

Прокуратура Енергодара намагається відсудити у ТОВ «Тавр Лимитед» землю на узбережжі Каховського водосховища. Про це йдеться в постанові Вищого господарського суду від 25 березня.

Йдеться про земельні ділянки по вулиці Придніпровській 27 «б» і «в», загальною площею 1,14 га, загальною вартістю 1,63 млн  грн.

Раніше, з 1990 р. ця земля була в користуванні виробничого кооперативу «Агро», якому ділянку надали під будівництво виробничої бази. Уже через рік земля перейшла до «Тавр Лимитед» як правонаступника кооперативу – цільове призначення при цьому не змінювалося, розташовувати там повинні були господарські приміщення й промислову базу.

У 2014 р. Держінспекція сільського господарства здійснила перевірку в ході якої було встановлено, що ТОВ «Тавр – Лимитед» використовує дві земельні ділянки – одна належить до землі промисловості, друга виділена для обслуговування пляжної. зони

На тій частині ділянки, яка мала промислове призначення і яку надавали для розташування виробничої бази – подібне приміщення є, але не функціонує, натомість там же збудована двоповерхова будівля, дві альтанки з навісом, господарча будівля, водно-моторний гараж. На другій земельній ділянці – розташована кав’ярня-закусочна «Риф».

Окрім нецільового використання було виявлено, що забудували цю ділянку, розташовану  прибережній захисній смузі уздовж Каховського водосховища, без відповідних дозвільних документів. У зв’язку з останнім проти директора «Тавра» Юрія Братухи було порушено кримінальне провадження, однак  від відповідальності Братуху звільнили у зв’язку із закінченням строків давності.

Тоді ж прокуратура звернулася до суду з проханням припинити фірмі право постійного користування через нецільове використання землі. Першу інстанцію прокуратура програла, бо суд вирішив, що земля використовується в межах категорії, а факт порушення цільового використання не доведено.

Апеляцію прокуратура виграла: доказів того, що побудоване на першій ділянці належить до споруд промислового призначення – надано не було, а самовільно збудована на другій ділянці кав’ярня є закладом харчування, а не об’єктом для обслуговування пляжної зони, і використовується як нічний розважальний заклад.

Однак ВГСУ за касацією «Тавра» скерував справу на новий розгляд першої інстанції – через неповне з’ясування усіх обставин справи: функціонального призначення всіх будівель та дотримання чи недотримання порядку досудового врегулювання питання (спочатку державний інспектор з охорони довкілля мав двічі дати 30 днів на усунення порушення, якщо вказівку не виконано – звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про припинення права користування, і вже рішення ради чи адміністрації мали б бути оскаржені в суді).

Власниками компанії «Тавр Лимитед» є Микола Гілка й Людмила Шентябіна, мати Євгена Шентябіна (сам був директором «Тавра» у 2009-2010 р.р.). Євген Шентябін двічі обирався депутатом до Енергодарської міськради – обидва рази в 2006 і 2010 від Партії регіонів, також був заступником мера міста. У 2013 р. Шентябіна засудили до 5 років ув’язнення за перевищення повноважень – обіймаючи посаду заммера, Шентябін без відповідного рішення суду сам бульдозером зніс недобудовану кав’ярню, нібито незаконно збудовану.