Суд зобов’язав фірму з орбіти Буряків сплатити АМКУ 600 тисяч штрафу за розпил на тендері
01.04.2015   //  

ТОВ «Енергетична група» має сплатити Антимонопольному комітету 300 тис грн. штрафу за спотворення результатів торгів і 300 тис грн. за прострочення оплати штрафу. Про це йдеться у рішенні Господарського суду м.Києва від 16 березня.

Йдеться про закупівлю бітуму ДП «Київське обласне дорожнє управління» у 2011 році. У квітні 2014 року АМКУ оштрафував фірми «Енергетична група» і «Бюро Ейнштейн» на 300 тис грн. і 40 тис грн. відповідно. Встановлено, що учасники погодили свої пропозиції задля перемоги компанії «Бюро Ейнштейн», яка отримала замовлень на 22,95 млн грн.

Оскільки «Енергетична група» не сплатила штраф, то АМКУ нарахував їй штрафні санкції за прострочення оплати (близько 2 місяців) і звернувся до суду з вимогою про стягнення.

Судове провадження у справі порушено ще у вересні 2014 р., розгляд справи планувався у жовтні, але був відкладений у зв’язку з тим, що «Енергетична група» оскаржувала у цьому ж суді рішення АМКУ, на підставі якого нараховано штраф.

16 січня Госпсуд м.Києва відмовив «Енергетичній групі» у позові, оскільки вона пропустила двомісячний термін, відведений для оскарження. Спірне рішення могло оскаржуватись до 14 липня 2014 р. Представники фірми стверджували, що копію цього рішення не отримували і не могли захистити свої права у встановлений законом строк. Однак це твердження було спростоване інформацією «Укрпошти» про надсилання і отримання таких повідомлень.

Відтак Госпсуд м.Києва задовольний позов Антимонопольного комітету щодо стягнення з ТОВ «Енергетична група» штрафу в сумі 600 тис грн.

«Енергетична група» належить Олександру Сорочинському, Світлані Антошко і Юрію Кулачеку. Фірму пов’язують зі сферою впливу Олександра Буряка, брата народного депутата Сергія Буряка. Серед першозасновників «Енергетичної групи» разом з Кулачеком був Володимир Клименко, який працював першим заступником голови правління «Брокбізнесбанку», що контролювався Буряками.

Власниками «Бюро Ейнштейн» записані кияни Сергій Гущин та Світлана Діденко, директором є Михайло Безкоровайний, який займає аналогічну посаду в ТОВ «Група Сігур», що належить ТОВ «КУА «ІС-Холдинг» і Анні Пилипчук, доньці Юрія Кулачека, співвласника і директора ТОВ «Енергетична група».

«Бюро Ейнштейн» виграла тендерів на 277,25 млн грн., останні підряди отримані 26 червня 2012 року, «Енергетична група» – на 18,22 млн грн., останній у вересні 2011 року.