«Одеська залізниця» заплатить 8 мільйонів за викрадене терористами ДНР зерно
10.03.2015   //   427 Переглядів

Одеський апеляційний господарський суд залишив без задоволення скаргу ДП «Одеська залізниця» щодо стягнення 7,84 млн грн. за втрату вантажу. Про це йдеться в постанові суду від 25 лютого.

Позов про стягнення коштів подало ТОВ Сільськогосподарське підприємство «Нібулон». У цю суму фірма оцінила втрату вантажу – 2,71 тонн пшениці – договір про транспортування якого було підписано з ДП «Одеська залізниця».

Перевезення мало здійснюватись за маршрутом зі станції Старобільськ Донецької області на станцію «Миколаїв – вантажний» Одеської залізниці. Прийом вантажу підтверджується залізничними накладними. Однак на станцію призначення вантаж не прибув.

Втрата залізничниками вантажу не заперечується. Працівники залізниці стверджували, що втрата пшениці відбулася без їх вини, оскільки її вилучили в зоні АТО озброєні особи.

Водночас додаткова угода на перевезення пшениці укладалася у липні 2014 року, а також залізничні накладні свідчать, що залізниця прийняла вантаж вже під час АТО. Тому суд прийшов до висновку, що залізничники не довели відсутності своєї вини у втраті вантажу.

Відтак з ДП «Одеська залізниця» стягується 7,84 млн грн., з яких 7,33 млн грн. – вартість пшениці (2700 грн/т), а також 513 тис грн. – відшкодування провізної плати.

Засновниками ТОВ СП «Нібулон» є Олексій Вадатурський і його син Андрій Вадатурський.

«Нібулон» є однією з найбільших агрокомпаній України, входить в топ-5 експортерів зернових України.

Наразі «Укрзалізниця» здійснює пасажирські і вантажні перевезення в Донецькій області тільки на підконтрольній українським військам території.