Фірма оточення Кернеса не спростувала «договірняк» на тендері по ремонту доріг
10.03.2015   //   42 Переглядів

Суд залишив у силі рішення Антимонопольного комітету щодо спотворення торгів компаніями «Паркінг+» і «Дортехстрой». Про це свідчить рішення Господарського суд Харківської області від 23 лютого.

Йдеться про тендер Департаменту будівництва Харківської міськради, що проводився у травні-червні 2014 року. Підряди дісталися «Паркінг+» – 81,14 млн грн. і КП «Шляхрембуд» – 153 млн грн. Ще два учасники «Спецбуд-3» і «Дортехстрой» брали участь у торгах, але замовлень не отримали.

В грудні Антимонопольний комітет оштрафував всі чотири підприємства за антиконкурентну поведінку на тендері. Зокрема «Паркінг+» було оштрафовано в сумі на 544 тис за погодження пропозицій з «Дортехстрой». «Паркінг+» звернулася до суду зі скаргою на рішення АМКУ і вимагала його скасування.

Суд проаналізувавши підстави прийняття рішення у задоволенні скарги «Паркінг+» повністю відмовив.

Зокрема встановлено, що довідки для участі в торгах для обох компаній і витяги з держреєстру отримувались однією особою – юристконсультантом «Паркінг+» Аллою Кушнарьовою. Під час формування цін вартість однакових будівельних матеріалів відрізнялась по лотах в залежності від мети: здобуття перемоги або програшу. Переможці торгів пропонували виконання робіт без авансу, тоді як всі пропозиції інших учасників торгів містили умову авансового платежу 30% від суми замовлення та ін.

Зазначені обставини свідчать, що конкурсні пропозиції «Паркінг+» і «Дортехстрой» готувались спільно та мав місце обмін інформацією між ними.

ТОВ «Паркінг+» заснував і очолював до січня 2010 р. Володимир Чумаков, який є головою Департаменту будівництва міськради, що організовувало згаданий тендер. Також Чумаков був радником мера Харкова Геннадія Кернеса з питань ЖКГ. Наразі офіційними власниками «Паркінг+» записано Галину Давидову, В’ячеслава Блінкіна та офшор з Віргінських островів «Валдхелм Tрейдінг корп.».

Власником ТОВ «Дортехстрой» записаний Арамаіс Саакян.

ТДВ «Спецбуд-3» належить низці фізосіб, найбільшою окремою часткою в статутному капіталі володіє екс-дупутат Харківської міськради Віталій Ганжа.